Hlavní navigace

Pražským motoristům se dnes otevřel nový úsek rychlostní silnice

20. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes poprvé mohou pražští motoristé otestovat nově otevřený úsek rychlostní silnice R6 mezi Prahou a Pavlovem. Největší prospěch z ní budou mít především obyvatele obcí Hostivice, Jeneč a Pavlov. Silnice, která v lokalitě fungovala do teď nebyla přizpůsobena tak vysokému počtu vozidel.

Cestování bude v Praze pro některé její obyvatele zase o něco jednodušší. Dnes byl motoristům totiž zpřístupněn nový úsek rychlostní silnice R6 mezi Prahou a Pavlovem díky tomu, že kapacita stávající komunikace byla již nedostatečná. Nejvíce z nové stavby budou profitovat obyvatele obcí Hostivice, Jeneč a Pavlov. Nový úsek měří přes deset kilometrů a začíná na okraji Prahy, napojuje se na mimoúrovňovou křižovatku Řepy a severně od obce Pavlov navazuje na dříve dokončené úseky končící v Novém Strašecí, informuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

" Realizací předmětné stavby dojde k odstranění nevyhovujících průjezdů městem Hostivice, obcí Jeneč a Pavlov. Negativní účinky z dopravy byly nejen z hlediska intenzity dopravy, ale i z hlediska bezpečnosti chodců a ochrany životního prostředí v podobě překračování limitů emisí a hluku," uvedl ke stavbě generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).