Hlavní navigace

V pěti nových programech na dotace EU je připraveno pro české podnikatele přes 5 mld. Kč

7. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo pět nových programů podpory z Operačního programu Podnikání a Inovace. Jedná se o programy ICT a strategické služby, Inovace – patent, Potenciál, Školicí střediska a nemovitosti. Celkem tak ministerstvo již vyhlásilo třináct z celkových patnácti programů podpory na léta 2007 až 2013. Pro nově vyhlášené výzvy je připraveno přes 5 miliard korun.

Pro rady, jak postupovat při žádosti o dotace, čtěte článek Jak být úspěšný při získávání dotace EU.

Příjem registračních žádostí do programu ICT a strategické služby začne 3. března a skončí 31. května 2008. Pro tuto výzvu je připraveno 0,5 miliardy korun. Program má podpořit nabídku nových informačních systémů a služeb, investice a tvorbu nových kvalifikovaných pracovních míst v sektoru informačních a komunikačních technologií.

Do programu Inovace – Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví je možné podávat žádosti od 1. března do 31. prosince tohoto roku. V rámci této výzvy je alokováno 60 mil. Korun. Program má podpořit využívání nástrojů ochrany práv průmyslového vlastnictví malými a středními podnikateli, vědeckovýzkumnými institucemi, vysokými školami a fyzickými osobami.

V případě programu Potenciál jde už o druhou výzvu, první byla vyhlášena 25. dubna loňského roku. Příjem registračních žádostí pro tuto výzvu začne 1. března a skončí 30. září letošního roku. Plánovaná objem peněz přesahuje dvě a půl miliardy korun. Program slouží k podpoře zakládání a rozvoje podnikových výzkumných center.

Tip na titulku - content - témata

Registrační žádostí do programu Školicí střediska mohou zájemci začít podávat 3. března 2008. Tato možnost potrvá do 28. února 2009. V této výzvě je připraveno 400 milionů korun. Program podpoří budování infrastruktury pro vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů podnikatelských subjektů.

Posledním programem je program Nemovitostí. Žádosti jsou přijímány od 3. března do 31. prosince letošního roku. Plánovaná alokace pro tuto výzvu jsou dvě miliardy korun. Program se zaměřuje na podporu projektů realizovaných ve všech hlavních fázích životního cyklu nemovitosti, tj. projektů přípravy, výstavby, rozvoje i regenerace nemovitosti (např. na regeneraci tzv. brownfieldů).

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).