Hlavní navigace

Vaše španělská vesnice leží v centru Prahy

31. 5. 2009
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 244086
Žhavá mexická kuchyně je v La Casa Blů jako doma. La Casa Blů je navíc podnik, ve kterém si host může vychutnat svůj drink, aniž by mu soused kouřil pod nos. Od ledna se tu totiž nekouří.

La Casa Blů (s mottem … tvoje španělská vesnice) v pražském centru je podnik pozoruhodný hned z několika důvodů. Předně v Česku, jehož poslanci se zrovna dvakrát nemají k tomu, aby zpřísnili legislativu omezující kouření mimo jiné v restauracích a kavárnách, se jedná od 1. ledna letošního roku o dobrovolně zcela nekuřáckou hospodu, kavárnu a pub. Nutno dodat, že z rozhodnutí majitele, kterým – a není to nic překvapivého – je od roku 1996 v Praze usazený Chilan Jorge Zúňiga Pavlov. Druhou pozoruhodností podniku je zdejší latinskoamericko – česká atmosféra. Třetí, a zřejmě tou nejpodstatnější, vynikající mexická kuchyně a drinky, které tu míchají (pro odpůrce alkoholu i nealkolholické).

Restaurace: La Casa Blů
Lokace: Kozí 15, Praha 1
Typ: Latinskoamerická hospoda, kavárna, pub

La Casa Blů jsme navštívili hodinu po poledni a pohodlně se usadili v zadní části podlouhlé restaurace, která mírně obtáčí bar. Ohnivě oranžový interiér je ozdobený vším možným – fotkami, plakáty, obrazy… – a oranžová, což je známé, podporuje chuť k jídlu.

La Casa Blů

Prolétli jsme tedy očima krátké denní menu, každý den tu k obědu nabízejí výběr ze dvou jídel za 89 korun, včetně piva nebo nealka. Na denním menu je k nalezení i kuře na paprice s houskovým knedlíkem, těstoviny se salsou, nivou a olivami, špagety carbonara, pečená makrela s bramborem a salátem nebo hovězí guláš s chlebem. My jsme však raději zapátrali v exotičtějším jídelním lístku.

Vyzkoušeno: Co podnikatelům může restaurace nabídnout?

Parkování: vzhledem k lokalitě – centru města – komplikované
WiFi: ano
Kouření: ne
Vhodné pro obchodní schůzku: ano, především vzhledem k výborné lokaci a příjemnému neformálnímu prostředí, navíc tu lze uspořádat i stylovou latinskoamerickou akci nebo při pořádání akce využít místního cateringu

Jalapeňos na jazyku

Z nabídky fajitas, nachos, quesadillas, burritos, tacos, sendvičů a dalších dobrot jsme si vybrali zeleninové tacos a burritos s listovým špenátem. K pití jsme vzhledem k denní hodině vyzkoušeli raději nealkolholickou verzi mojita. A já jsem neodolala espressu, které mi nakonec ani neúčtovali a brali ho jako pití v ceně oběda.

Burritos je podle místního jídelního lístku zapečená plněná tortilla se sýrem, podávaná s kysanou smetanou, olivami, jalapeňos, salsou a čerstvou zeleninou plus další ingrediencí podle výběru hosta. Moje spolustolovnice si vybrala právě listový špenát (měla ale na výběr také fazole, kuře nebo hovězí maso; za burritos s listovým špenátem zaplatila 158 korun). A nelitovala. Něco tak výborného prý ani nečekala.

La Casa Blů burritos

Své tacos, tedy opět dle jídelního lístku dvě kukuřičné tortilly plněné fazolemi a sýrem, podávané se salsou, kysanou smetanou, olivami a jalapeňos, jsem zvolila v zeleninové verzi (na výběr jsem měla ještě kuřecí nebo hovězí maso, špenát, objednat jsem si ale mohla také Samotáře – tedy jen jednu tortillu, která připomíná, že se v La Casa Blů natáčeli Samotáři, film Davida Ondříčka; za zeleninové tacos jsem zaplatila 155 korun). Dostala jsem velký talíř – tortilly byly křehké, rozplývající se na jazyku, zelenina naprosto čerstvá, pokrájená na menší kousky. Papričky jalapeňos mi do jídla přidali spíše decentně, několik koleček, takže jsem si mohla pálivost v puse sama regulovat podle toho, jak velký kousek papričky jsem si do ní troufla dát.

La Casa Blů tacos

V nealko mojitu kromě alkoholu nešetřili ničím – přistály nám na stole vysoké sklenice přeplněné ledem, mátou, sodou, limetkami i hnědým cukrem. Na kávě jsem si sice úplně nepochutnala, zato ji ale podávají s velkou máslovou sušenkou.

Cloud 22 temata

Milý a komunikativní je v La Casa Blů i personál. To, že příchozího a odchozího hosta všichni pozdraví, i chlapík pracující za barem, je samozřejmé. Otevřeno je oficiálně ve všední dny od 9 do 23 hodin, v sobotu od 11 do 23 a v neděli od 14 do 23 hodin. Happy Hours jsou od 11 do 18 hodin – Cuba Libre je v tu dobu za 79 korun, půllitr piva desítky za 22 a espresso za 26 korun.

Hodnocení Gurmána

Za dobré jídlo, atraktivní prostředí i díky příjemnému personálu je možné nejen La Casa Blů s čistým svědomím doporučit, ale také restauraci udělit plný počet pěti Gurmánských hvězdiček. V restauraci si navíc přijdou na své ti, kteří rádi vyhledávají mezinárodní prostředí – mateřské jazyky personálu i hostů jsou rozličné, nikdo se ale zároveň nemusí bát, že by se česky nedomluvil.

Gurmán - hodnocení 5
Pět hvězdiček – maximální počet hvězdiček, který mohou hodnotitelé udělit. Vyjadřuje, že restauraci/kavárně nelze s ohledem na její kategorii nic zásadnějšího vytknout.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).