Hlavní navigace

Veletrh Itea letos slaví dvacáté výročí

21. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veletrth hraček, her a potřeb pro děti s názvem Itea letos slaví jubileum. Proběhne ve dnech 2. – 5. 10. v Praze ve veletržním areálu PVA Letňany. Letošní návštěvu hostům zpříjemní nové spojení metrem trasy C.

Veletrh Itea má svou tradici již od roku 1994, kdy se konal po půl roce v Kongresovém centru. Od roku 2000 pak jedenkrát ročně koncem září. Časem také došlo k dohodě s organizátory veletrhu Model Hobby, který se tak koná souběžně s veletrhem Itea v prostorách areálu PVA Letňany.

Na veletrhu bude kromě hraček a potřeb pro děti k vidění také zařízení pro mateřské školy a dětská hřiště. Nebudou chybět ani soutěže, Dětský klub Pinocchio a dopravní hřiště Městské policie Praha. Letošní zajímavostí je představení robotického dinosaura, jež se pohybuje a reaguje na podněty okolí. Funguje na základě operačního systému, který umožní, aby se hračka vyvíjela podle prostředí.

Veletrh se koná pod záštitou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Spolupráce je založena na myšlence, že děti potřebují hračky, které rozvíjejí jejich schopnosti. Věnované hračky pak prostřednictvím nadace putují přímo k dětem.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).