Hlavní navigace

Vládní program pomohl vytvořit 10 tisíc nových pracovních míst

24. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vládní Program pro podporu tvorby nových pracovních míst v regionech nejvíce postižených nezaměstnaností v uplynulých čtyřech letech podpořil vznik 10.409 pracovních míst a 91 investičních projektů za 4,7 miliardy korun. Uvádí to agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest s tím, že firmy mohou z programu čerpat až 2,1 miliardy korun.

Nejúspěšnější v získávání nových projektů podpořených z tohoto programu byl Hodonín a jeho okolí. Region přilákal celkem 25 projektů. Druhé místo patří Chomutovsku s deseti projekty, shodně po osmi projektech přilákaly Jeseník a Louny, uvedla mluvčí CzechInvestu Lucie Králová. Nejvíce projektů připravily společnosti působící ve strojírenství, plastikářském průmyslu a automobilovém sektoru. Největší projekt představila v roce 2004 společnost ASUS, která v Ostravě vytvořila 1950 pracovních míst ve výrobě notebooků.

O dotace z tohoto programu mohly do konce roku 2007 žádat společnosti, které chtěly začít pracovat nebo rozšířit výrobu na území okresů s nezaměstnaností nad celostátním průměrem. Na jedno nově vytvořené pracovní místo pak mohly firmy získat podporu až 200.000 korun.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).