Hlavní navigace

Vybíráme za vás: Účetní programy zadarmo i kvalitní placené

25. 10. 2011
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Hledáte program, který by vám pomohl se správou firemních financí, spravoval faktury, ohlídal případné chyby v účetnictví a ušetřil vám tak starosti při případné kontrole z finančního úřadu? Existuje celá řada šikovných pomocníků.

Vedení účetnictví může být pro některé živnostníky a drobné podnikatele komplikovanou záležitostí. Naštěstí jsou na trhu dostupné programy, které jim se správou firemních financí a zvládnutím agendy pomohou. Existují samozřejmě také uživatelsky přívětivá řešení pro velké podniky. Jaké jsou nejpoužívanější aplikace a co konkrétně uživatelům nabízejí?

Podnikatelský systém PROFIT

Hledáte jednoduchý a uživatelsky přívětivý ekonomický software, za jehož používání nebudete muset zaplatit ani korunu? Pak vyzkoušejte program nazvaný Podnikatelský systém PROFIT. V životě ani v podnikání samozřejmě nic není zadarmo a výměnou za bezplatné využívání tohoto softwaru budete muset strpět zobrazení reklamy v okně programu. To je však jediné zásadní omezení, které v sobě zmíněná aplikace ukrývá. Nemusíte se tedy obávat nepříjemností v podobě časového omezení či maximálního počtu záznamů. Program Podnikatelský systém PROFIT přitom není žádným méněcenným počinem. Živnostníkům a všem, kteří podávají daňové přiznání, totiž umožňuje vedení evidence pro neomezený počet firem a tisk dokladů v několika světových jazycích. Těšit se můžete také na vedení evidence vašich faktur, objednávek či paragonů. Příjemná je i možnost tisku dobropisů, dodacích listů či pokladních a skladových dokladů. Program je možné používat přímo z flash disku, nebo lze využít síťový režim.

Tvůrci nabízejí tento program také v rozšířené licenci Plus. Ta uživatelům poskytuje některé pokročilé funkce, mezi něž patří odesílání dokladů e-mailem ve formátu PDF, automatické zápisy do skladů z faktur a paragonů, či import a export informací z externích aplikací. Mnohé podnikatele by k nákupu placené varianty programu mohly motivovat například graficky zpracované přehledy vývoje zisku, struktury nákladů, struktury výnosů, apod. Funkce obsažené ve variantě Plus si mohou bezplatně vyzkoušet i uživatelé volně šířené verze Profit Free při tvorbě prvních 200 záznamů. Čtěte více: Jak vést drobný majetek v daňové evidenci? Vysvětlujeme na příkladech

Money S3

Program Money S3 nabízí vše, co od ekonomického softwaru očekávají živnostníci či drobné a střední firmy. Těm nabízí, jak zpracování podvojného účetnictví, tak i daňovou evidenci. Samozřejmostí je pak funkce pro fakturaci, evidenci skladu a objednávek. Program si poradí i se mzdami. Money S3 poskytuje také propojení s pokladními systémy, internetovými obchody a nabízí i homebanking. Funkčnost Money S3 je možné v případě potřeby dále rozšířit pomocí doplňků. Lze tak v rámci aplikace spravovat například knihu jízd či cestovní náhrady.

Money S3 existuje v několika variantách, které se mezi sebou liší v počtu dostupných součástí. Výrobce poskytuje také bezplatnou variantu Money S3 Start, která obsahuje všechny moduly z nejvyšší verze programu. Její použití sice není omezeno ani časově, ani počtem vložených záznamů, ovšem po překročení stanovených limitů (pro záznamy do účetního deníku, skladové pohyby, apod.), které lze navýšit registrací u výrobce, jsou tiskové sestavy opatřeny nápisem „neplatné“ a vy budete muset zakoupit některou z komerčních verzí programu.

WinStrom FlexiBee

Tento ekonomický software je určený taktéž jak živnostníkům vedoucím daňovou evidenci, tak i firmám vedoucím podvojné účetnictví. Těšit se můžete na možnost evidence vašich faktur, správu pokladních a bankovních dokladů, nebo na homebanking. FlexiBee si poradí i se skladovým hospodářstvím, evidencí majetku a leasingu, či se mzdami. Program dokáže zpracovávat pohledávky, závazky, poptávky, nebo nabídky a objednávky. Samozřejmostí je pak tvorba účetních výstupů. Dostupnost jednotlivých funkcí a modulů je závislá na zvolené variantě programu. FlexiBee je multiplatformní ekonomický software a mohou jej používat jak uživatelé Windows, tak i příznivci Linuxu a Mac OS X.

CHCETE ÚČETNICTVÍ ZADARMO A ONLINE?

Vyzkoušejte unikátní projekt serveru Podnikatel.cz a FlexiBee. Začněte online účtovat v systému Účtujte.cz. V základní verzi zadarmo s přístupem z jakéhokoli počítače a dokonce i z mobilu. Začít účtovat online

Výrobce nabízí bezplatnou variantu FlexiBee Start. Ta slouží k seznámení s funkcemi systému a obsahuje všechny nabízené moduly. Umožňuje časově neomezené použití, přičemž je limitována maximálním ročním počtem vložených záznamů do libovolného seznamu, či počtem zpracovávaných firem. Stejně jako v případě programu Money S3 Start, také u WinStrom FlexiBee Start lze na základě registrace počet zdarma využitelných záznamů zvýšit. Čtěte více: Jak na banku v systému Účtujte.cz

POHODA

Ekonomický a účetní systém Pohoda je dalším programem zaměřeným jak na různě velké firmy, tak i na živnostníky či neziskové organizace. Celý systém je založen na propracovaném adresáři, který je doplněn celou řadou modulů pro zpracování faktur, správu skladů, majetku apod. Součástí je i pokladna a uživatelé mohou využít homebanking. Program umožňuje jak vedení podvojného účetnictví, tak i daňovou evidenci. Samozřejmostí pak je zpracování mezd pro neomezený počet zaměstnanců. Tento software uživatelům nabízí také pobočkové zpracování dat, propojení s vaším elektronickým obchodem a prodej zboží ze skladové evidence. S tím souvisí vestavěný modul pro maloobchodní prodej, který je přímo napojený na vaši evidenci skladu.

Ekonomický systém Pohoda podporuje operace v cizích měnách na základě neustále aktuálních dat z kurzového lístku. Potěší také možnost sledování salda a provedení finanční analýzy. Základní možnosti programu lze rozšířit za pomoci externích zařízení. Ekonomický systém Pohoda je nabízen v několika variantách, a to jak v klientské verzi určené pro jeden počítač, tak i v síťové variantě určené pro nasazení ve větších firmách. Čtěte také: Zamezte drbům z účtárny, kdo a kolik bere. Navíc i ušetříte

cif - debata 2

Další hráči na trhu

Programů, které slouží k vedení daňové evidence či podvojného účetnictví, je skutečně velké množství. My jsme si představili ty, které patří v našich zeměpisných končinách k nejrozšířenějším. Z dalších produktů můžeme jmenovat například ekonomický software Stereo, MPR-K/S – Účetní systém, AceMoney nebo WinDUO.

Foto: www.isifa.com

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).