Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Výstava fotografií ze světové žurnalistické soutěže dorazila do Prahy

Letošní světová žurnalistická soutěž World Press Photo zná své vítěze. Od pátku do 12. října je možné si prohlédnout v pražském Karolinu nejlepší fotografie této soutěže. Přehlídka má v Praze tradici od roku 1990.

Vítězem posledního ročníku soutěže se stal Tim Herherington v Velké Británie. Pracuje pro americký časopis Vanity Fair a zvítězil se snímkem odpočívajícího amerického vojáka, který leží v bunkru epicentra amerických bojů proti islámským radikálům. Podobná témata jsou na soutěži World Press Photo tradiční. Letos se autoři zaměřovali na válečné konflikty v Africe či smrt pákistánské političky Bénazír Bhuttové. V kategorii portét se objevila i tvář bývalého ruského prezidenta Vladimíra Putina. Ocenění získaly i fotografie mrtvých horských goril jež jsou jedním z nejohroženějších druhů na planetě.

Do letošní soutěže se přihlásilo přes 5000 fotografů s 80 536 snímky. Oceněno bylo 59 autorů. Bohužel se letos neumístil žádný český fotograf. Vítězné snímky budou vystaveny na 90 místech ve 45 zemích.