Hlavní navigace

Názory k článku Využíváte virtuální sídlo? Připravte se na přísnější kontroly finančních úřadů

 • 2. 4. 2015 2:11

  bez přezdívky

  Takže když má s.r.o. sídlo na virtuální kanceláři, tak je hned podezřelá? A kde má takové s.r.o. trvalé bydliště? A jak je myšlena adresa pro doručení listin, snad na to byl zřízen ten nesmysl zvaný datové schránky ne?

 • 2. 4. 2015 2:34

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  to je zase super 3,14-čovina.
  takže u malých one-man firem se berňák může dožadovat toho, že jejich skutečné sídlo je v autě, nebo dokonce uvnitř mobilu.
  babiš holt nepotřebuje malé firmy, všechno se prostě může nakupovat od anofertu - ten sídlo má.

 • 2. 4. 2015 16:49

  K.L. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Celá šaškárna okolo sídel má typicky české vyznění.

  V Anglii postačí ohlásit změnu sídla firmy online obchodnímu rejstříku prostřednictvím jejich webového formuláře zadarmo a změna se projeví okamžitě (asi do 5 minut) a z obchodního rejstříku se změna automaticky pošle do systému finančního úřadu a dalších státních úřadů. (A protože v Anglii nemají živnostenský úřad, ani nemají zdravotní pojišťovny, ani nemají správu sociálního zabezpečení, tak v úvahu přichází snad jedině úřad průmyslového vlastnictví, pokud má firma registrovanou ochrannou známku.) Nic dalšího není třeba dělat, pouze oznámit zadarmo obchodnímu rejstříku z tepla kanceláře/domova.

  V Česku musíte osobně k notáři nebo na poštu ověřit podpis na naprosto idiotském papírovém formuláři (formulář navrhoval úředník zavřený za zdmi Bohnic v rámci léčby), koupit kolek za 2000 Kč, nalepit na ten formulář, čekat asi dva týdny na změnu v obchodním rejstříku a když uděláte ve formuláři chybu i déle. Pak musíte osobně na živnostenský úřad a i když odsud by měli změnu ohlásit na OSSZ a ZP, je lepší ostatní úřady také oběhnout osobně.

  Jo, a zapomněl jsem na lahůdku - českým úřadům musíte okopírovat s úředním ověřením nájemní smlouvu nebo souhlas majitele majitele s umístěním sídla. Tahle nesmyslná buzerace, která zde přetrvává z dob RVHP, samozřejmě v Anglii není. Anglické úřady absolutně nezajímá, jaký smluvní vztah mezi sebou uzvařeli majitel (správce) nemovitosti a firma. Jakou adresu firma uvede, taková se objeví v obchodním rejstříku. Samozřejmě se všemi důsledky, když pak firma nepřebírá poštu, hrozí jí administrativní zrušení, Angličané takto po čase promazávají svůj obchodní rejstřík, aby v něm nebyly neaktivní firmy.

  Doporučuji masově zakládat firmy v Anglii a pojmout to jako politickou kampaň proti hloupým českým úředníkům.

 • 3. 4. 2015 12:55

  VK (neregistrovaný) ---.officehouse.cz

  Ta definice "skutecneho sidla" je vzata ze zakona o DPH, nikoliv z danoveho radu, v tom se jasne pise, ze sidlo je tam, kde je zapsane v OR, a podle toho je mistni prislusnost. Takhle je to ve vsech civilizovanych zemich.
  Nejsem pravnik, ale mam zato, a vsichni odbornici mi to zatim potvrdili, ze jde o naprosty nesmysl, protoze by v podstate definice z nejakeho dilciho pravniho predpisu mela "prebijet" definici z hlavniho pravniho predpisu. v zakone o DPH se ta definice pouziva vyhradne!! v kontextu toho, jestli je sidlo v CR nebo v zahranici, popripade v EU nebo jinde. jakmile se to FU pokousi aplikovat na "podrobnejsi" urovni (mesto vs. mesto, ulice vs. ulice), vznika ta saskarna kterou tu vidime. Polovina firem bude mit skutecne sidlo na D1, protoze nejvic zasadnich rozhodnuti prijmou po telefonu kdyz ridi auto :)))
  Jenze, holt evidentne Babis nakazal, aby to nejak vymysleli, a oni chudaci nic lepsiho nenasli...
  Porad jde o vec, ktera existuje aspon v nejakem zakone - ten blabol o nejake trvale "kontaktnosti" nema oporu vubec v nicem!! Na trvalou kontaktnost tu mame datove schranky, jejimz prostrednictvim ma financak povinne komunikovat!
  Chtel bych videt jak budou perzekuovat treba cizince, co tu podnika, poctive si precetl zakony, zjistil, ze tam zadne extra naroky na to, co ma nebo nema byt v sidle nejsou, a najednou po nem nekdo chce neco navic, neumi to ani definovat, jaksi tak nejak mimo zakon...proste to udelame. Financni sprava sproste vari z vody, je to fraska.
  Kdyz se urednika zeptate, jak ma vlastne vypadat sidlo, aby bylo podle nich skutecne, kolik skrini se sanony, kolik sekretarek a fikusu v kvetinaci tam musi byt... tak bude jen cumet.

 • 14. 9. 2016 14:53

  Petros (neregistrovaný) 213.29.2.---

  Tak ono není problém, že firma má virtuální sídlo. Problém je klasika v Češích. Prostě máte například virtuální sídlo, protože podnikáte v budově nějaké fabriky a ta vám nedovolí si tam nechat udělat sídlo. Tak můžete použít virtuální sídlo, to není taková tragedie. Navíc se Vám tam starají o papíry, atd. Jde ale o to, že dost lidí, to používá, aby zabránili nebo oddálili daňové kontroly a návštěvy z finančáku a další nekalé kroky. "bílí kůň s virtuálním sídlem"... ale samo o sobě virtuální sídlo není špatná věc.

  14. 9. 2016 16:07 redakčně upraveno, důvod: nepovolený odkaz