Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vznikl vám přeplatek na dani? Kdy vám ho musí berňák vyplatit? od Asus - No a hlavně nereagují na mail včetně elektronické...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 21. 3. 2019 17:06

    Asus (neregistrovaný) 81.19.11.---

    No a hlavně nereagují na mail včetně elektronické podpisu s kvalifikovanýcm certifikátem.
    Žádost o vrácení se musí poslat přes ten jejich EPO formulář - obecná písemnost...

    Datová zpráva obsahující ÚKON V DAŇOVÝCH VĚCECH zaslaná na e-mailovou adresu, nemůže být účinným podáním (§ 70 a násl. zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů).

    Vyhláška MVCR č 259/2012 ve svém §2 zavedla povinnost všem veřejnoprávním původcům , správce daně nevyjímaje, vybavit podatelnu zařízením umožňujícím příjem datových zpráv doručovaných na elektronické adresy podatelny.

    Tak co si pak o tom běžný poplatník znající zákony jen okrajově má myslet??

  • 23. 3. 2019 9:51

    Xx (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

    Datová zpráva se zasílá do datové schránky, to není email....

  • 24. 3. 2019 10:50

    ASUS (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    když o tom nic nevíme tak si to nastudujeme...
    Datová zpráva je i email s podpisem založeným na kvalifikovaném certifikátu..

    Pokud je podání činěno v elektronické podobě mimo systém datových schránek (je zasláno e-mailem), je možné ho považovat za bezvadné pouze, pokud je opatřeno zaručeným elektronickým podpisem podatele (§ 37 odst. 4 a 5SŘ)

  • 24. 3. 2019 10:55

    ASUS (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    A navíc pokud byste tu žádost na FU poslal přes datovou schránku, tak Vás stejně vyf**jí a budou to chtít poslat přes EPO formulář.

  • 24. 3. 2019 11:07

    ASUS (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Podání dle daňového řádu

    § 70

    (1) Podání je úkonem osoby zúčastněné na správě daní směřujícím vůči správci daně.
    (2) Podání se posuzuje podle skutečného obsahu a bez ohledu na to, jak je označeno.
    (3) Z podání musí být zřejmé, kdo je činí, čeho se týká a co se navrhuje.

    § 71

    (1) Podání lze učinit písemně, ústně do protokolu nebo datovou zprávou
    a) podepsanou způsobem, se kterým jiný právní předpis spojuje účinky vlastnoručního podpisu, nebo
    b) s ověřenou identitou podatele způsobem, kterým se lze přihlásit do jeho datové schránky.

    K výtce z FU totiž nikde nevidím, že by §70 nějak striktně vyžadoval zasílání pouze přes EPO.
    a §71 1a) jednoznačně umožňuje zaslání datovou zprávou s elektronickým podpisem tzn emailem.

    Bohužel teta na FU mi přes moji výtku , že striktní vyžadování EPO formuláře nemá nikde zákonnou oporu..
    a už vůbec ne v §70 na který se odkazuje, mi řekla, že to mají nařízeno z Prahy ..Howgh

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).