Hlavní navigace

Yahoo se prý chce spojit s Googlem proti Microsoftu

4. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetová společnost Yahoo prý uvažuje spojit se s internetovou jedničkou Google, aby zabránila převzetí firmou Microsoft. Ta nabídla společnosti Yahoo 44,6 miliardy dolarů, vedení společnosti ji však pokládá za podhodnocenou. Agentuře Reuters to sdělily informované zdroje.

Microsoft v pátek nabídl za převzetí Yahoo 31 dolarů za akcii. Yahoo reagovala prohlášením, že správní rada společnosti nabídku vyhodnotí. Šéfové společnosti však zdůraznili, že však v žádném případě nezačíná proces integrace. Yahoo však má jen málo přirozených partnerů, se kterými by se mohla spojit a překazit plány Microsoftu na převzetí. Podle analytiků by nemohlo být schváleno spojení Yahoo s Googlem, protože by tyto společnosti vytvořily prakticky monopol, takže spojení by nepovolily antimonopolní úřady. Podle odborníků může být snaha Yahoo najít alternativního partnera jen kvůli tomu, aby donutila Microsoft zvýšit nabídku.

Microsoft podal nabídku na převzetí Yahoo proto, aby mohl začít konkurovat Googlu, jehož podíl na trhu vyhledávání přes internet dosáhl podle ČTK již 77 procent. Dvojkou je pak společnost Yahoo se 16 procenty a třetí Microsoft s podílem 3,7 procent.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).