Hlavní navigace

Elektřinu můžete platit i přes internet

27. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve středu společnost ČEZ uvedla možnost elektronické fakturace, pomocí které mohou její zákazníci platit elektřinu přes internet.

Tzv. e-faktura umožní zákazníkům platit své účty. Ti, kteří se rozhodnou pro tento způsob plateb, již nebudou dostávat papírové složenky, informoval ČEZ. Za zřízením této služby stojí nejen snaha usnadnit platbu zákazníkům, ale i snížit firemní náklady za papírová vyúčtování. Zákazník tak získá možnost kontrolovat své platby zpětně, pomocí historie. Ta tak nahradí skladování složenek a faktur doma, ve firmě, nebo u zákazníka.

Tento trend se snaží zavádět mnoho velkých společností, neboť usnadňuje práci oběma stranám. Nejvýrazněji se elektronické faktury využívají ve Skandinávii, Belgii a Švýcarsku. Služba e-faktura je prozatím určena zákazníkům, kteří jsou klienty České spořitelny a pro obsluhu svého bankovního účtu využívají SERVIS 24. Jednání s ostaními bankami zatím probíhají. Kromě této služby nabízí ČEZ zákazníkům také tzv. Virtuální obchodní kancelář, kde naleznou kromě faktur a odběrních míst i možnost provést některé požadavky, jako je změna sazby či způsobu platby.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).