Hlavní navigace

Restaurace La Casa Argentina: Za své peníze dostanete královskou péči

15. 11. 2009
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: 457853
Nepřevalujete-li každou korunu třikrát a chcete-li si za své peníze dopřát gurmetský zážitek, zvolte restauraci La Casa Argentina. Její návštěva rozdovádí vaše chuťové buňky a služby na úrovni váš dojem z výborného jídla ještě umocní.
Restaurace: La Casa Argentina
Lokace: Dlouhá 35/730, Praha 1
Typ: argentinská kuchyně

Gurmán se tentokrát vydal do pražské restaurace La Casa Argentina, kterou se rozhodl otestovat jak z pohledu mužského, tak ženského. Restauraci hodnotili redaktoři Gabriela Klimánková a Daniel Morávek. Restaurace La Casa Argentina která rozhodně nepatří mezi nejlevnější podniky, kam můžete zamířit. Gurmán však potvrzuje, že za své peníze se vám zde dostane kromě výtečného jídla i prvotřídní péče. U vchodu vás uvítá hosteska, která vás doprovodí ke stolu a nabídne vám i šatnu. Během návštěvy se pak supervizor restaurace zajímá, jestli je vše v pořádku a perličkou nakonec je nabídka bezplatného odvozu domů v rámci Prahy.

La Casa Argentina 1

Vyzkoušeno: Co podnikatelům může restaurace nabídnout?

Parkování: ano, na placené zóně před restaurací
Příjem platebních karet: ano
WiFi: ano

Hodnocení objednávky

Objednávka Gabriely

  • Santa Cruz 175 Kč
  • 250 g Filet „Mignon“ 525 Kč
  • Restované fazolky na slanině a česneku 68 Kč
  • 0,33 l minerální voda 55 Kč

Předkrm Santa Cruz sestává z tenkých plátků pečeného flank steaku. Ačkoliv je samotné maso chuťově docela nevýrazné, podávají se k němu stroužky česneku, topinky a tatarská omáčka. Chuťové doplňky celé jídlo zvýrazní a výsledný dojem je nakonec přímo gurmánský zážitek. Nemůže být pochyb o tom, že tatarská omáčka je „domácí výroby“ – má skvělou výraznou chuť, obsahuje kusy čerstvé cibule a obdiv si jistě získá i u těch, kteří obvykle tatarkou opovrhují.

Gurmán - Argentinská 1

Filet „Mignon“ je steak z užší části hovězí svíčkové, v tomto případě z mého oblíbeného argentinského plemene Aberdeen Angus. Jedná se o nejlepší maso z celého zvířete. Je velmi křehké, šťavnaté a libové. Chuť je sama o sobě tak skvělá, že není potřeba pokrm ničím dalším doplňovat. Maso se servíruje s feferonkou a grilovanou cibulí. Fazolky podávané jako příloha jsou chuťově zvýrazněné slaninou a česnekem, nikde ani stopa po hořké chuti.

Gurmán - Argentinská 2
Gurmán - Argentinská 4

Objednávka Daniela

  • 400 g Biftek z argentinské hovězí svíčkové 870 Kč
  • Pečená brambora ve slupce s pažitkovou smetanou 60 Kč
  • 0,4 l Pilsner Urquell 80 Kč

Klasický biftek ze širší části svíčkové mě nezklamal. Maso ideálně připravené a okořeněné, že k jeho dochucení nepotřebujete prakticky žádné ingredience nebo omáčky. Komu však přijde jemná chuť grilované masa málo, může si ho dát se servírovanou tradiční omáčkou chimichurri nebo si doobjednat z výběru dalších různých omáček, pepřovou počínaje a sýrovou konče. Vzhledem k tomu, že maso ztrácí svou tepelnou úpravou váhu, necelého půl kila masa pro mě rozhodně netvořilo nepřekonatelný problém. Velcí jedlíci si mohou dokonce objednat i steak s hmotností 600 gramů. Pečená brambora s pažitkovou smetanou jen dokreslila chuťovou melodii v ústech, kterou mi zde rozehrálo výtečně ugrilované maso. Chuťovou nirvánu pak dokonala plzeňská dvanáctka.

Gurmán - Argentinská 3

Kromě tradičních argentinských steaků si host restaurace může vybírat i z tzv. „specialit de la casa“, kde najde například v másle prošpikovaný ocas z humra, pečená hovězí argentinská žebra Shorthorn nebo prso z perličky podávané na rizotu s lardem (kořeněný špek). Pokud máte chuť na nějaký pokrm z moře, nabídne vám restaurace třeba tygří krevety či filet z chilského mořského vlka. Restaurace také poskytuje službu nazvanou „Steak take away“, kdy si můžete objednat naporcované steaky, které vám vakuově zabalí a přiloží k nim i potřebné ingredience a návod na přípravu.

Obsluha

Péče jako v bavlnce

Gabriele připadal místní personál je velice všímavý. Neustále se zajímal o blaho hostů. Během večera se přišel ujistit, že je vše v pořádku, rovněž supervizor restaurace. Dalším znakem, kterým se restaurace vymyká zavedeným obyčejům, je i ukázka jednotlivých druhů syrového masa, které je možné v jídelním lístku vybrat, včetně exkurzu, odkud maso je, jaké má vlastnosti a chuť a o jaké plemeno se jedná. Dozvěděli jsme se, že maso pochází z maximálně dvouletých argentinských býčků volně se pasoucích v oblastech pampy či že pro jeho úpravu na grilu se používá speciální dřevěné uhlí.

Možná až moc pozornosti

Podle Daniela se obsluha chovala skutečně na úrovni, byla milá, pohotová a usměvavá. Nic mi nedokáže večer zkazit tolik, jako nepříjemná obsluha, u které máte pocit, že ji svojí návštěvou spíše obtěžujete. Toto vám v La Casa Argentina rozhodně nehrozí. Osobně mi možná trochu vadila až přílišná pozornost personálu, nicméně jde spíše o zvyk, jelikož na to nejsem z českých luhů a hájů příliš zvyklý. Ukázka syrových mas s doplňujícími informacemi mě strašně mile překvapila. Informace, která vám obsluha poskytne, jsou opravdu vyčerpávající. S nadsázkou se dá říci, že by vám na požádání přivezli představit i živého býka. Dalším milým překvapením byla návštěva supervizora, který se přišel ujistit, že vše je v pořádku. Při vzpomínce na vyprávění o knize stížností v socialistickým hospodách působil příchod manažera restaurace jako návštěva z jiného světa.

Interiér

Zajímavých prvků je tolik, že nemají šanci vyniknout

Výzdoba restaurace je stylová, nicméně mi na mysli při pohledu na ní vytanulo rčení: „někdy méně znamená více“. Interier je totiž plný designově zajímavých prvků, které kvůli jejich množství možná ani nemají šanci pořádně vyniknout. Atmosféru prostředí dotváří svým decentním vystoupením zpěvačka i tématicky laděné oblečení personálu.

La Casa Argentina 3

V rytmu argentinského tanga

Výzdoba mi přišla odpovídající charakteru restaurace. Skloubila se v ní jihoamerická živelnost, pestrost barev a elegance argentinského tanga. Hudba s ideální hlasitostí a stylově oblečená obsluha pak dokreslují atmosféru, kdy si chvílemi opravdu připadáte, že se nacházíte v jiném čase na jiném kontinentu.
La Casa Argentina 2

Anketa

Jakou preferujete kuchyni?

Další služby

La Casa Argentina nabízí i doprovodný program v podobě tanečních vystoupení nebo kouzelnické show. Jestliže se po večeři nerozhodnete udělat si procházku po Starém Městě, můžete využít rozvozu domů zdarma, který hostům restaurace poskytuje.

Cloud 22 temata

Celkové hodnocení restaurace

Skvělá ale drahá volba

Chcete-li zanechat dojem, který vám stojí za vítr v peněžence, pozvěte své hosty právě do této restaurace. Za to, co zaplatíte, se skvěle najíte a díky neustálé péči se budete cítit jako v bavlnce. Za Gurmána udělují Restauraci La Casa Argentina pět hvězdiček.

Drahá ale skvělá volba

Na každodenní návštěvu pro průměrně vydělávajícího Čecha restaurace zřejmě není, ale pokud hledáte jednou za čas „lepší restauraci“ či chcete někoho pozvat na výbornou večeři, je La Casa Argentina ideální volbou. Ve své kategorii patří jednoznačně mezi špičku. Nic jiného než pět hvězdiček udělit nemohu.

Gurmán - hodnocení 5
Pět hvězdiček – maximální počet hvězdiček, který mohou hodnotitelé udělit. Vyjadřuje, že restauraci/kavárně nelze s ohledem na její kategorii nic zásadnějšího vytknout.

Fotogalerie

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).