Hlavní navigace

Zahraniční investoři mají zájem o české regiony

14. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Agentura CzechInvest, která se účastnila jedenáctého ročníku realitního veletrhu Expo Real, na něm zaznamenala velký zájem o investování do regionů České republiky. Největší zájem investoři projevovali zejména o regiony podél hranic s Německem a Rakouskem. Příležitosti se tak mohou naskýtat Olomouci, Hradci Králové, Pardubicím či Liberci.

Na veletrhu Expo Real, kde měla stánek i agentura CzechInvest projevili o české regiony zájem i zahraniční investoři. Šlo především o subjekty pohybující se v sektoru služeb. Z několika set návštěvníků, kteří stánek navštívili, se jich 150 přímo zajímalo o možnosti v Česku investovat. Největší zájem byl o místa mimo zavedené komerční metropole. Příležitosti se tak otevírají zvlášť v Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích nebo třeba v Liberci. Masivnějšímu přílivu nových společností v nich ovšem dosud brání nedostatek připravených prvotřídních kancelářských prostor, vysvětluje Jiří Nykodým, náměstek generální ředitelky agentury CzechInvest.

Díky malé vzdálenosti Mnichova od českých hranic se řada firem zajímá o možnosti přesunu výroby z Německa do České republiky. Příhraniční oblasti jsou pro německé společnosti přitažlivé zejména díky dobré dopravní infrastruktuře, která se podle jejich názoru rok od roku zlepšuje. Navíc tyto firmy považují českou pracovní sílu za kvalitní a zkušenou. Nykodým dále uvedl, že investoři jsou díky problémům globální ekonomiky ve svých plánech expanze skromnější. Neustále však hledají možnosti, jak dodávat co nejefektivněji. Čtěte více: Světová krize dopadá na české podniky od samého začátku

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).