Hlavní navigace

Názory k článku Zaplatit „na dřevo“ se může podnikateli prodražit

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2008 10:32

  Bobrnautus (neregistrovaný) ---.77.o2-hotspot.cz.o2.com
  Toto opatření nic neřeší a akorát nahrává těm vyžírkům z finančních ústavů.... Co mi má kdo nakazovat, že musím zaplatit přes privátní bankovní subjekt, který si účtuje poplatky, když to jde přímo z ručky do ručky a zadarmo? Když už mě stát nutí využívat služby bank, tak ať mi buď "bankovní desátek" uhradí, nebo donutí banky, ať platby vyžadované zákonem neúčtují. Pak se není co divit, že máme v kocourkově jedny z nejdražších bankovních poplatků na světě, když je zde zásadním způsobem narušena rovnováha trhu..... Banky mohou nabízet co chtějí a klient to prostě vzít musí jinak dostane pokutu.... Tfuj Tfuj 3x Tfuj....
 • 25. 9. 2008 15:29

  Erg.Noor (neregistrovaný) 144.36.132.---
  V článku se mi nezdá tato formulace:
  Jistým překvapením může být, že se za bezhotovostní platbu nepovažuje vklad peněžních prostředků na vlastní či cizí účet peněžního ústavu. I přesto, že s penězi navštívíte banku a vložíte peníze na účet, jedná se o úhradu v hotovosti.

  Protože: Zákon č. 254/2004 Sb., (o omezení plateb v hotovosti) část první, paragraf 2, odstavec 2:
  (2) Za platbu se pro účely tohoto zákona nepovažuje vklad peněžních prostředků v hotovosti na vlastní účet nebo na cizí účet u peněžního ústavu, nebo jejich výběr.

  Tedy vklad na účet (vlastní či cizí) není považován za platbu a tudíž, dle mého názoru zákon 254/2004 Sb. vklad na účet neřeší a tedy mě nijak neomezuje v výši vkládané částky.
 • 25. 9. 2008 20:45

  šikanovaný občan (neregistrovaný) ---.204.broadband9.iol.cz
  Když úplácejí v milionech korun. To jako že oni to mají dovoleno a jsou chráněni, členskou průkazkou svojí strany a zkorumpovanou policií? Je mě z celého daňového systému a šikany slušných lidí v čr nablití.
 • 25. 9. 2008 21:09

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz
  zaúčtovat do účetnictví úplatek bylo povoleno myslím jen v německu a ani tam už to nelze. takže úplatky se předávají v kufru a nikde se neevidují. vzhledem k tomu, že plátce ani příjemce nemá motivaci transakci oznámit, není žalobce a neníť ani soudce.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).