Hlavní navigace

Záplavy zabily již 10 lidí, škody jdou do stovek milionů korun

25. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aktualizováno: Záplavy na Novojičínsku si vyžádaly životy již deseti lidí. Jak informuje zpravodajský portál ČT24, pět lidí utonulo a čtyři zemřeli. Záchranáři se k nim nedostali včas. Další lidé jsou pohřešováni. Kvůli záplavám už začaly pracovat povodňové komise Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, v Kopřivnici na Bílovecku i Odersku. Záplavy bude řešila na svém jednání i bezpečností rada vlády. O aktuální situaci informovala v přímém přenosu na ČT24 Kristina Staškivová, redaktorka České televize: Jsou zničeny silnice, vytrženy jsou koleje. Škody zatím jdou do stovek milionů korun.

Právě škody způsobené silnými záplavami řeší už také pojišťovny. Například ČSOB Pojišťovně bylo nahlášeno více než 140 škodních událostí vztahujících se k poškození majetku povodní nebo záplavou. Nejčastější nahlašovanou škodou je zaplavení rodinných domků a přilehlých nemovitostí. Klientům v postižených oblastech doporučujeme v prvním kroku zabránit vzniku dalších škod a pokud to bude vzhledem k situaci možné, pořídit fotodokumentaci poškození, upozorňuje Tomáš Hejda, mluvčí ČSOB Pojišťovny.

Kromě poškození majetku dělají záplavy vrásky na čele také cestujícím. Jak informovaly České dráhy, voda přerušila provoz na 4 tratích, na hlavním železničním koridoru z Přerova do Ostravy a na 3 tratích regionálního významu. Proto nadále doporučujeme všem cestujícím, aby své cesty na Ostravsko a do postižené oblasti odložili o cca 24 hodin. V případě nutnosti počítali s komplikacemi a náhradní dopravou. Cestující žádáme, aby se před cestou informovali na aktuální situaci na internetové adrese www.cd.cz/ome­zeniprovozu, upozornil Petr Šťáhlavský, mluvčí Českých drah.

Pozn. Aktualizace počtu obětí

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).