Hlavní navigace

Zásilkovna otevřela další depo. Tentokrát v Hradci Králové

25. 9. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zásilkovna otevřela nové logistické centrum v Hradci Králové – Březhradě, které je vybaveno nejmodernějšími technologiemi.

Po Praze jde o druhé depo Zásilkovny v tomto roce. V říjnu otevře společnost nové logistické centrum v Ostravě. Nových distribučních center je aktuálně 17 a jejich hlavním cílem je zvýšit efektivnost svozů a rozvozů zásilek a zlepšit servis pro zákazníky.

Konkrétně se jedná o tato depa: 10 v České republice (2 v Praze, dále jedno v Plzni, Teplicích, Soběslavi, Liberci, Brně, Olomouci, Ostravě a Hradci Králové), 5 na Slovensku (Bratislava, Žilina, Poprad, Trenčín, Zvolen), jedno v Maďarsku (Budapešť) a v Rumunsku (Bukurešť). Budováním nových dep reaguje společnost Zásilkovna na jejich dlouhodobě výrazný růst v desítkách procent ročně a ambiciózní cíle pro nejbližší roky. Jen v letošním roce chceme dosáhnout obratu 1,3 miliardy korun, v počtu přepravených zásilek pak 18,5 milionu kusů. S takovými čísla se samozřejmě také zvyšují nároky na větší distribuční kapacity, dodává Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny.


Autor: Zásilkovna

Simona Kijonková a Ondřej Žák

Přečtěte si, jak to vypadá s novelou, která by měla zamezit tomu, aby si zákazníci dělali z internetových obchodů půjčovny: Konec dělání si z e-shopů půjčovny? Obchodníci si musí ještě počkat

Contente23

Depo v Hradci Králové má strategický význam

Depo je vybaveno nejmodernějšími technologiemi, jako jsou online čtečky nebo kamerové a bezpečnostní systémy. Nachází se v blízkosti Hradce Králové, Pardubic a také dálnice D11. Mají zde pracovní pozice související s přepravou a tříděním zásilek, ale také nové oddělení zákaznického servisu s vlastním call centrem. Nová depa jsou pro nás nutností. Jen s jejich pomocí dokážeme pružně reagovat na svoz zásilek a díky zkrácené dojezdové vzdálenosti také výrazně urychlit jejich doručení, doplňuje Ondřej Žák, výkonný ředitel Zásilkovny.

Základní informace o distribučním centru:

  • Adresa: Březhradská 177, Hradec Králové – Březhrad
  • Velikost: 1850 m2 (sklad 1500 m2, zázemí pro zaměstnance + office 350 m2) 
  • Kapacita: průměr 27 000 zásilek/den / v sezóně 80 000, měsíční průtok zásilek 500 000 zásilek / v sezóně 800 000 
  • Technologie: online čtečky, zesílený internet WiFi, moderní bezpečnostní a kamerový systém 
  • Vybavení: 70 regálových pozic, 80 klecí na třídění zásilek, 11 stanovišť skladových pozic 
  • Počet zaměstnanců: aktuálně 30, do konce roku 60 
  • Celková investice: cca 4 miliony korun
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).