Hlavní navigace

Zelená linka CzechInvestu pomáhá řešit otázky k dotacím. Jejich přiznání však nezajistí

21. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Více než 33 tisíc dotazů k evropským dotacím pomohla podnikatelům vyřešit zelená informační linka agentury CzechInvest. V minulém roce byl zaznamenán 40% nárůst dotazů k dotacím z EU. Přesto se podnikatel nevyhne buď důkladnému studiu potřebných materiálů či zakoupení služeb specializované fir­my.

Zelená linka agentury CzechInvest pomohla vyřešit více než 33 tisíc dotazů k dotacím z EU. Jen za minulý rok se nárůst otázek zvýšil o 40 %. Zelená linka denně řeší otázky ze kterého programu je možné získat finanční podporu pro podnikatelské projekty, jaké náležitosti je nutné splnit a jak zacházet s elektronickou aplikací eAccount, přes kterou probíhá podávání žádostí a komunikace s agenturou CzechInvest. K tomu, abyste dostali dotaci, už nemusíte vyplňovat stohy formulářů a vláčet se s nimi na nejbližší poštu. Všechno probíhá elektronicky, uvedl Lukáš Vymětal z agentury CzechInvest. Linka funguje v pracovní dny od 9 do 13 hodin na telefonním čísle 800 800 777, dotazy je možné směrovat i na e-mailovou adresu programy@czechin­vest.org. Nejčastěji se dotazy týkají aplikace eAccount, Programu Nemovitosti, Programu Eko-energie a Marketing a obecně celého Operačního programu Podnikání a inovace, na který se agentura specializuje.

Přesto se zdá mnohým podnikatelům administrativa stále příliš náročná. Správně nastavit celý projekt firmám pomůže buď důkladné studium kompletních materiálů nebo spolupráce s profesionální poradenskou agenturou, uvedl pro server Podnikatel.cz Richard Lev, ředitel divize RAVEN EU Advisory s tím, že zelená linka je jeden z podpůrných nástrojů jak podnikatelům zodpovědět jejich dílčí dotazy k jednotlivým programům, jistotu přiznané dotace ale nezajistí.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).