Hlavní navigace

Zemědělci mohou získat dotaci na úroky z krátkodobých provozních úvěrů

30. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Až 800 milionů korun dát stát na dotace úroků z krátkodobých provozních úvěrů, které jsou určeny pro zemědělce. Ti mohou peníze čerpat z prostředků Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Dotace, respektive úvěr by měl řešit přechodný nedostatek peněz způsobený dlouhou splatností faktur mlékáren, pekáren a dalších zpracovatelů v zemědělství. Stát navíc bude garantovat až polovinu z objemu úvěru zemědělce, díky čemuž se tak zvýší šance zemědělce na získání peněz.

Žádosti je možné podat na každé z téměř šedesáti poboček finanční skupiny Fio. Vychází to z uzavřené spolupráce mezi finanční skupinou a PGRLF. Fio bude na základě výběrového řízení poskytovat úvěry zemědělcům s dotací PGRLF. Zároveň bude pro fond zajišťovat administraci žádostí o dotaci tak, aby žadatel vše vyřizoval na jednom místě, říká Vladimír Suchý, tajemník ředitele a představenstva PGRLF.

Zemědělci u nás získají peníze bez poplatků za vyřízení a přistavení úvěru, a to s reálnou úrokovou sazbou od 3,5 % p.a. po poskytnutí dotace, oproti zajišťovacímu postoupení faktur za odběrateli se splatností do 120 dnů až do výše 85 % objemu pohledávek, uvedl k tomu Jan Bláha, obchodní ředitel Finanční skupiny Fio.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).