Hlavní navigace

Zvýší se zvýhodnění na druhé a další děti, půjde o tisíce korun ročně

27. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 329515
Koalice dnes odsouhlasila zvýšení daňového zvýhodnění na druhé a další dítě. Rodiny s více dětmi si tak od roku 2015 polepší o tisíce korun ročně.

Koalice se dnes dohodla, že se od příštího roku zvýší daňové zvýhodnění na druhé a další děti. Na druhé dítě se zvýhodnění zvýší o 2400 korun ročně a na třetí a každé další o 3600 korun ročně. Jak navíc tvrdí lidovci, zvýhodnění by mělo růst i v dalších letech.

Zvýhodnění na druhé a další děti se zvýší o tisíce korun

Vládní koalice dnes odsouhlasila zvýšení daňového zvýhodnění na děti. Za první dítě sice stále půjde odečíst 13 404 korun, částky za druhé a další děti se zvýší. Zvýhodnění na druhé dítě bude činit 15 804 korun a na třetí a každé další dokonce 17 004 korun. Vyšší částky by měly platit od roku 2015.

Jak uvedli po jednání koaliční rady zástupci KDU-ČSL, zvýhodnění by se mělo zvyšovat i v dalších letech. KDU-ČSL se podařilo prosadit zásadní bod svého program. Pan premiér i zástupci ministerstva financí řekli, že tato dohoda platí. Koalice tím dává jasně najevo, že jí na rodinách záleží a chce je dál podporovat, uvedl místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka.

Dohodu ohledně dalších let ale nepotvrdilo hnutí ANO. Ministr financí Andrej Babiš k dohodě poznamenal, že zatím platí jen na příští rok. Babiš navíc už dříve uvedl, že i nadále bude platit, že zvýhodnění nemůžou využít OSVČ s výdajovými paušály. 

Čtěte více: Andrej Babiš couvá, OSVČ s paušály základní sleva na dani zůstane

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).