Hlavní navigace

Třetí a čtvrtá vlna EET se blíží. Jaké řešení si pořídit?

 Autor: Solitea
Od května se spustí 3. a 4. vlna EET, což znamená, že se povinnosti rozšíří i mezi řemeslníky, advokáty, lékaře, stánkaře a další podnikatele. Jak se připravit?
18. 12. 2019
MarketVoice Co je to?

Sdílet

Pro statisíce podnikatelů, živnostníků, lékařů nebo právníků spuštění 3. a 4. vlny elektronické evidence tržeb znamená, že si musí pořídit nějaký pokladní systém, který jim pomůže se splněním zákonných povinností. Jedno z řešení poskytuje společnost Solitea.

Firma nabízí zájemcům svou aplikaci ProfiÚčtenka, která slouží ke splnění EET a vyřešení základních prodejních úkonů.

Získejte na EET slevu na dani až 5 tisíc 

Mezi povinné subjekty k EET ve třetí vlně spadají ostatní činnosti (lékaři, právníci, účetní), vyjma těch v poslední fázi, například svobodná povolání, doprava, zemědělství. Čtvrtá vlna se bude týkat vybraných řemesel. Stejně jako v minulých vlnách EET mají podnikatelé možnost si uplatnit jednorázovou slevu na dani z příjmů fyzických osob, a to do výše 5000 Kč.

ProfiÚčtenku můžete využívat jako mobilní aplikaci, kterou si stáhnete do svého mobilního telefonu nebo přes přenosnou mobilní pokladnu s ProfiPAD Plus, která využívá systém Android. Každý zájemce si přitom může vybrat, jaké řešení mu vyhovuje lépe. Pojďme si je představit.

Aplikace v mobilním telefonu doplněná malou tiskárnou stačí těm, kteří mají jen několik prodejů za den a pracují v relativně čistém prostředí. Je tak vhodná třeba pro svobodná povolání nebo živnostníky pracující v kanceláři.

Výhodou samostatné přenosné dotykové pokladny ProfiPAD Plus spočívá v tom, že je 2v1 – aplikace a tiskárna se nachází v jednom zařízení. Využijí ji například řemeslníci, kteří se pohybují v terénu. Vhodná je ale samozřejmě i pro další profese, pro restaurace nebo pojízdné prodejny.

„Toto zařízení snese náročnější podmínky – teploty, prašnost, hrubou manipulaci a zároveň je určené pro desítky prodejů denně. Tím pádem je ideální například pro stánkaře nebo kadeřnice a podobně,“ popisuje Róbert Krupa, manažer marketingu ze Solitea Česká republika.

Co umí aplikace?

Mobilní aplikace ProfiÚčtenka je určena pro Android, iOS a Windows a napříč těmito platformami už má 27 tisíc stažení. Používat ji můžete jak na dotykových pokladnách s integrovanou tiskárnou společnosti Solitea (ProfiPAD plus a Smart8), ale také na vlastním mobilním zařízení společně s libovolnou tiskárnou účtenek.

Podívejte se, jak funguje mobilní aplikace:

ProfiÚčtenka umí vytvořit účtenku se všemi náležitostmi a dokáže ji odeslat jak do tiskárny, tak e-mailem.

Co se týče EET, tak okamžitě komunikuje s finanční správou a také je zde možné EET vypnout v případě, že daná tržba do evidence nespadá. Z hlediska prodeje můžete v aplikaci pracovat s ceníkem, vratkami, opravami i slevami a vytvořit si také uzávěrky.

„Výhodou ProfiÚčtenky je možnost propojení s iDokladem, kde si může prodejce udělat zálohy dat z ProfiÚčtenky a případně synchronizovat ceníky a další data. Pomocí iDokladu pak dokáže předávat všechny prodejní závěrky a doklady své účetní,“ doplňuje Róbert Krupa.

Ovládání aplikace je jednoduché – zboží je možné namarkovat pomocí numerické klávesnice nebo ceníku. Do něj si uložíte položky a jednotlivé zboží nebo služby můžete i řadit a následně v ceníku vyhledávat. Počet položek a skupin zboží je přitom neomezený.

Při platbě stačí stisknout tlačítko a můžete zvolit, zda zákazník platí kartou nebo hotově. Snadné je také nastavení EET, kde pouze zadáte potřebné údaje, jako je například DIČ nebo režim provozu.

Jaké výhody má ProfiPAD Plus?

ProfiPAD Plus je platebním systémem v podobě kompaktní dotykové pokladny s předinstalovanou aplikací ProfiÚčtenka. Hodí se například pro mobilní prodej nebo do menších kamenných provozoven a restaurací.

Podívejte se, jak funguje dotyková pokladna ProfiPAD Plus:

Tato pokladna má tenké tělo, moderní design a především rychlou odezvu díky operační paměti 1 GB, úspornému procesoru (1,3 GHz) a interní osmigigové paměti. V ProfiPAD Plus je novější a optimalizovaná verze Androidu 7.1 a připojení k internetu zajišťuje moderní 4G technologie a také duální Wi-Fi.

Součástí zařízení je tedy i tiskárna, která umožňuje tisk až 70 mm/s a kotoučky s termopapírem šířky 58 mm mohou mít návin 50 mm. V zařízení je předinstalována aplikace ProfiÚčtenka, takže zde stačí zadat vaše údaje a můžete hned začít prodávat.

Výhodou je i velká výdrž baterie. V případě, že nevystavujete mnoho účtenek, vydrží pokladna na jedno nabití až 5 dní v provozu. Při intenzivnějším používání, při 200 účtenek za den, vydrží 3 dny. 

GALERIE: Jak funguje aplikace ProfiÚčtenka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).