Hlavní navigace

Akademie CZ.NIC nabízí kurz o e-podpisu pro praktické využití

Komerční sdělení
Rádi byste si zjednodušili práci využitím elektronického podpisu, ale vaše znalosti v oblasti veřejných klíčů na to nestačí?

Sdílet

Tak to by se Vám mohl hodit komplexní kurz z nabídky vzdělávacího centra Akademie CZ.NIC, které provozuje správce české národní domény, sdružení CZ.NIC. Nejbližší termíny jsou 22. květen (Brno)12. červen (Praha). Přihlásit se můžete na akademie.nic.cz.

I když se Vám možná může zdát, že je kurz určený výhradně IT profesionálům, není to tak. Na své si v tomto případě přijdou skutečně všichni, kteří chtějí těžit z možností šifrované elektronické komunikace. Účastníci kurzu s názvem Elektronický podpis a problematika infrastruktury veřejných klíčů (PKI) se seznámí s klíčovými definicemi, technickými a legislativními aspekty certifikátů či s požadavky zákona o elektronickém podpisu.

Cílem školení je, aby účastníci nejen porozuměli podstatě asymetrického šifrování ale byli také schopni vygenerovat certifikát a dále zacházet s ním i s příslušným soukromým klíčem. Část školení se věnuje také bezpečnosti a rizikům útoku na infrastrukturu veřejných klíčů a použité šifry.

Jednodenní kurz lze absolvovat jak v pražské, tak brněnské pobočce Akademie CZ.NIC. Lektorem je respektovaný odborník Pavel Vondruška, který se kryptologií zabývá 27 let a podílel se i na přípravě zákona o elektronickém podpisu. Kurz může být užitečný také pro zaměstnance veřejné správy. Díky akreditaci Ministerstva vnitra České republiky jej lze využít v rámci povinného vzdělávání úředníků.

Vzdělávací centrum Akademie CZ.NIC nabízí celou řadu kurzů určených jak IT profesionálům, tak běžným internetovým uživatelům. V současné nabídce najdete například:

Více informací naleznete na internetové adrese https://akademie.nic.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).