Hlavní navigace

Bezplatná EET aplikace Profi Účtenka umí nově platby kartou přes SumUp

Komerční sdělení
EET aplikace Profi Účtenka umí nově platby kartou přes SumUp meta description: S Profi Účtenkou nově zaplatí vaši zákazníci kartou. Vy budete mít díky tomu jednodušší uzávěrku.

Sdílet

Podnikatelé, kteří využívají oblíbenou EET aplikaci Profi Účtenka, nyní snadno přijmou i platby kartou. Profi Účtenku totiž nově propojí s platebními terminály SumUp, které jsou bez skrytých poplatků. Díky tomu budou mít v jedné aplikaci pokladní systém, EET i platby kartou.

Platební terminály SumUp, které používá více než 2 miliony podnikatelů po celém světě, jde od dubna 2020 propojit s aplikací Profi Účtenka. Pro podnikatele to znamená především možnost nabídnout platby kartou, aniž by se museli uvázat bance pronájmem terminálu a řešit složitou administrativu, která je s tím spojená.

Důležitá je pro podnikatele také jednodušší uzávěrka. Přímo ve své Profi Účtence totiž budou mít na jednom místě tržby v hotovosti i platby kartou.

„Novinka přinese výhody hlavně malým podnikatelům, kteří spadají do 3. a 4. vlny EET. Platby kartou už nemusí manuálně přepisovat do platebního terminálu, protože Profi Účtenka pošle částku do terminálu SumUp automaticky. Vše je rychlé a jednoduché,” říká Tomáš Hanyk, manažer aplikace Profi Účtenka.

Kromě toho najdou podnikatelé na svém webovém účtu k dispozici také přehledné statistiky o prodejích. „Od našich klientů víme, že potřebují mít tržby kartou neustále pod kontrolou. Proto na svém účtu vidí tržby v reálném čase, srovnávají jednotlivá období a kontrolují stav zpracování plateb,” vysvětluje James Henry, vedoucí oddělení Sales and Partnerships v SumUp.

Podnikatelé mají přehled o poplatcích za terminály

Pro podnikatele je velmi důležitá dobrá orientace v tom, kolik budou za terminály platit. SumUp má jasně daný poplatek za každou platbu 1,95 %.

„Partnerství se SumUp jsme zvolili i proto, že jsou ceny za jejich služby pro podnikatele transparentní. Vše je bez paušálu a máme jistotu, že našim uživatelům nehrozí nečekané skryté poplatky,” doplňuje Hanyk.

Rychlé nastavení: prodávejte skoro hned

Zatímco o platební terminál od banky musíte písemně požádat, pak podepsat smlouvu v bance a nakonec čekáte, až vám terminál doručí, kvůli SumUpu nikam nemusíte.

Terminál SumUp pořídíte a nastavíte on-line bez návštěv banky. „SumUp objednáte na e-shopu Profi Pokladny. Pak stačí jen vytvořit účet na webu SumUp. Tam zadáte údaje o společnosti a číslo účtu pro podnikání, na který budou chodit tržby z plateb kartou. To všechno zabere pár minut,” popisuje Hanyk.

Platební terminál přijde do druhého dne od objednání. Po jeho vybalení je možné přijmout první platbu už za pár minut.

SumUp se pohodlně vejde do kapsy a je lehký, takže s ním podnikatelé pohodlně vyrazí třeba na trhy nebo ke klientovi domů

Platit kartou chce čím dál tím víc Čechů

Profi Účtenka je pokladní aplikace pro iOS, Android i Windows, která má do března 2020 přes 27 tisíc stažení. Podnikatelům umožňuje jednoduše markovat, dávat slevy, řešit vratky, odesílat data do EET a mnoho dalšího. 

„Češi vlastní téměř 13 milionů platebních karet. Podnikatelé si proto uvědomují, že nabízet platby kartou je velmi důležité. Díky Profi Účtence a SumUpu zvládnou všechny EET povinnosti a zároveň dopřejí svým klientům platby kartou. To vše nízkonákladově,” říká Zdeněk Palla, expert z EET poradny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).