Hlavní navigace

Jak vyřešit venkovní POS prodejny? Ukázka z PENNY

Pojďme si představit docela běžné komunikační zadání. Máte provozovnu a před ní velké, frekventované parkoviště.
25. 1. 2017

Sdílet

Pokud vás s ohledem na další prezentační plochu napadá to co nás, tak pozor. Mohli byste se pustit do zbytečně složitého dobrodružství.

Není nic snazšího než prostě na parkoviště umístit venkovní prezentační vitrínu s vaší neodolatelnou nabídkou. Aktuální nabídka, slevy, chystané akce se sponzorem. Dává to přece smysl, kolem vitríny denně projdou stovky, možná tisíce lidí navíc zpomalených (plným) košíkem. Má to však svá úskalí na která nesmíte zapomenout, jinak vás to bude stát zbytečný stres a peníze.

Tak především, kde bude vitrína stát? To, že nebude překážet průjezdu aut zákazníků je snad jasné. Ale co takové obrubníky, chodníky a veřejné komunikace – do nich si úředního bez povolení nekopnete, zato možná z frustrace často nakopnete patník, než kýžené povolení získáte. Proto doporučujeme najít si místo na vlastním pozemku.

Další otázka spojená s umístěním je zda bude vitrína svítit a půjde k ní přívodní elektrický kabel, což je důležité i kdyby jste jí dávali na zeď, tam také musíte přivézt kabel s napájením. Představte si kolik by stálo přeložení zámkové dlažby přes celé parkoviště, pokud se rozhodnete umístit vitrínu na vzdálenou stranu parkoviště.

Postřehy z praktického řešení poskytl Jiří Hubka, obchodní ředitel českého výrobce a prodejce prezentačních a reklamních systémů Jansen Display: “Pro klienta Penny market jsme řešili tento případ a z mnoha instalací v rámci celé republiky se jako ideální umístění jeví blíže k budově s elektrickým rozvodem a pokud u ní je trávník nebo jiná podobná plocha ušetříte si spoustu práce. V každém případě doporučuji používat vitríny s osvětlením, náklady jsou vzhledem k LED technologiím zanedbatelné, ale prezentační efekt mnohonásobně vyšší.”

Budete jí betonovat patky nebo máte dostatečně tvrdý a pevný povrch parkoviště? Na zabetonování patek pro velkou vitrínu potřebujete vykopat dvě dostatečně velké díry a dostatečné množství betonu, aby vyvážilo na nohách umístěnou vitrínu. Pokud máte vybetonované parkoviště nebo plochu před obchodem, stačí vám pouze standardně nabízené patky a dobré šrouby do betonu a ušetřili jste spoustu práce a peněz.

“Praxe jasně ukazuje že cenově je výhodnější přišroubování k betonu v případě, že máte neosvětlenou vitrínu. Doporučovaná vitrína s osvětlením však s ohledem na to, že stejně musíte přivést elektrický kabel, bude lepší zakopat a současně zemí položit přívodní kabel. Sice to stojí něco navíc, ale je to jednodušší řešení,” říká Hubka.

Teď už zbývají vesměs příjemné věci pro výběr té správné vitríny. Zásadní bude rozměr podle reklamních materiálů, které do ní chcete umístit – plánujte velikost spíše větší, než menší. Počítejte, že postupem času bude chtít úsilí investované do zkrášlení parkoviště patřičně využít. Předělávat dispozice zpětně znovu od začátku už ale zaručeně chtít nebudete.

Budete ji chtít ve firemní příplatkové barvě, nebo stačí neutrální stříbrný matný hliník?Kolika zámky ji budete chtít zabezpečit a zda má být magnetická nebo budete používat napínáčky a tím pádem potřebujete korkový povrch? To jestli bude svítit, jsme řešili již na začátku kvůli přívodnímu kabelu, teď si však můžete vybrat zda nasvícení bude jen shora, zpoza horního reklamního panelu, nebo v plné ploše pod reklamními materiály a nebo nebude osvětlená vůbec.

“Opět mohu jen poradit na základě zkušeností s našimi zákazníky, že pokud nemáte nějaké speciální důvody pro své řešení, tak ideálem poslední doby je stříbrná hliníková eloxovaná vitrína, osazená zámky pro zajištění, nasvícená v horní části za panelem pro logo upevněná na vnější stěnu provozovny nebo postavená na nohy před budovou,” dodává Hubka. “S touto kombinací nemůžete udělat chybu.”

Venkovní vitrína se od interiérové klasiky cenově moc neliší, vždy si však uvědomte ze minimálně polovinu ceny vitríny navíc vás bude stát kvalitní instalace a mnohdy i více pokud budete řešit přívod kabelu a betonování patek.

ilustrační FOTO Penny vitríny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).