Hlavní navigace

Lenovo ThinkServer TD350: výkon i masivní kapacita v chytrém šasi

Komerční sdělení
Servery s vysokým výkonem nejsou výsadou pouze velkých firem. Uplatnění najdou také v malých a středních podnicích, které se stále rozvíjejí.

Sdílet

Na prahu třetího tisíciletí jsou informace alfou a omegou každého podnikání. Způsob a rychlost, jak s nimi nakládáme, do značné míry ovlivňuje naše budoucí úspěchy i neúspěchy. Z toho důvodu jsou prakticky všechny firmy vybaveny kvalitní počítačovou sítí schopnou ukládat, vyhodnocovat a také bezpečně zálohovat data. Základním prvkem firemní počítačové sítě by proto měl být kvalitní server, který je schopen vysokých výkonů a nízkých provozních nákladů.

Příkladem takového serveru zaměřeného na výkon je Lenovo ThinkServer TD350. Z původně souborového serveru se pomocí přidání dalších komponent může jednoduše stát server pro složité analytické nástroje i větší databáze. Díky tomu se tento server dokáže snadno přizpůsobit firemním požadavkům v kterémkoliv segmentu. ThinkServer TD350 navíc získal nejvyšší pětihvězdičkové ocenění v testování internetového magazínu IT PRO, které si vysloužil především pro svou velkou kapacitu úložiště, praktickou konstrukci, nástroje systémové správy a také celkový poměr ceny a výkonu.

Vysoký výkon pro paměťově náročné aplikace a komplexní procesy zajistí serveru TD350 až dva 16jádrové procesory řady Intel Xeon E5–2600 v3, paměť s kapacitou až 512 GB DDR4 a interní úložiště o velikosti až 90 TB ve 3,5palcovém šasi. Volitelně je možné do serveru připojit také dvě přídavné M.2 SSD karty pro bezpečné bootování. Zapojení jednotlivých komponent serveru je navíc mimořádně jednoduché díky beznástrojovému systému uchycení 95 procent uživatelsky vyměnitelných dílů.

Klíčovým faktorem v dnešní době ovšem není pouze výkon serveru, ale také jeho nízké provozní náklady. Těch ThinkServer TD350 dosahuje díky energeticky úsporným prvkům, jako jsou 80 PLUS Titanium napájecí zdroje s účinností až 96 % nebo inteligentní systém chlazení. Ten je speciálně navržen tak, aby byl server schopen pracovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu i při teplotě 45° C, aniž by to mělo jakýkoliv vliv na jeho spolehlivost. Lenovo ThinkServer TD350 tak eliminuje nejen ztráty elektrické energie ve zdroji na minimum, ale díky sníženým nárokům na chlazení reguluje firmám také provozní náklady na chlazení serveroven.

Nová generace nástrojů systémové správy navíc přináší nejnovější informace o stavu serveru a zároveň včas upozorní na případné krizové situace, jako je přehřívání nebo výpadek jednoho z disků. Pro případ poruch poskytuje Lenovo záruku typu Next Business Day, která se postará o co nejrychlejší uvedení serveru zpět do plného provozu.

Více informací na www.thinkserver.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).