Hlavní navigace

Kdo letos získá Cenu veřejnosti v soutěži Zlatá koruna?

Komerční sdělení  Autor: 518993
Tak už se to zase blíží. V neděli 4. dubna úderem půlnoci bylo rozhodnuto, kterých dvacet finančních produktů postupuje do finále a má šanci získat jedno z nejprestižnějších ocenění na finančním trhu.

Sdílet

Těch postupujících produktů nakonec bylo jednadvacet. Rozhodli o tom sami hlasující, když díky nim na dvacátém místě skončily dva produkty se stejným počtem hlasů, a tak musely postoupit oba.

Letos se opět nominační kolo hlasování proměnilo v bitvu, která si v ničem nezadala s loňskem. Do hlasování se zapojilo 58 105 účastníků, jen o pár stovek méně než loni. Zatímco loni se v nominacích objevilo 615 produktů, letos jich bylo 695. Možná leckoho překvapí, že tolik finančních produktů vůbec existuje. Zdaleka to však nejsou všechny. I tak je to úctyhodné číslo.

O to více obdivu zasluhují produkty, které z nominací postoupily a u klientů mají největší důvěru. Nejvíce nominací, celkově čtyři, získala mBank za své internetové bankovnictví, mKonto a produkty eMax a eMax Plus. Tři produkty má ve finále GE Money Bank. Je to Internet Banka, která v Ceně veřejnosti zvítězila loni, dále Konto Genius Active a Expres půjčka. Do finále se dostaly i tři produkty České spořitelny, Chytrá karta, Osobní účet a Servis 24. Raiffeisen stavební spořitelna má ve finálovém kole dva produkty, Nízkou hyposplátku, která loni skončila třetí a produkt Helios. Konkurovat jim bude Atraktiv úvěr 3,7% Českomoravské stavební spořitelny. Z pojišťoven se do finále probojovaly Kooperativa s životním pojištěním Perspektiva 7 BN, Česká pojišťovna s dětským pojištěním Sluníčko Plus, Generali pojišťovna s produktem Bydlení s asistencí a Wüstenrot pojišťovna s Wüstenrot EveryBody. Do finále se dostal i jeden produkt penzijního připojištění, který nabízí AXA penzijní fond. O přízeň veřejnosti bojuje i eKonto Raiffeisenbank a dva spočicí účty, ING Konto od ING Bank a letošní novinka na trhu, Spořicí účet od AXA Bank.

Kdo v této silné konkurenci uspěje a odnese si vavříny za vítězství se rozhodne do 19. května, kdy končí finálové hlasování. Hlasovat je možné na www.zlatakoru­na.info a prostřednictvím SMS zpráv. O tom, jak je toto hlasování populární, svědčí loňská účast, kdy hlasy do této ankety poslalo 126 tisíc lidí.

Cena veřejnosti bude slavnostně vyhlášena 3. června v TOP HOTELu Praha. Společně s ní bude vyhlášena i Cena podnikatelů, která oceňuje nejlepší produkty pro malé a střední podnikatele. Hlasy pro tyto produkty lze zasílat také do 19. května pouze prostřednictvím internetu na stránkách www.zlatakoru­na.info. Současně budou vyhlášeny Zlaté, Stříbrné a Bronzové koruny v patnácti základních kategoriích soutěže na základě hodnocení odborné poroty, Finanční akademie, která byla letos rozšířena na 314 členů. Této základní části soutěže se letos zúčastní 204 produktů od 75 finančních společností. Finanční akademie, tak jako v minulých letech, vyhlásí rovněž Novinku roku. Letos do soutěže o tuto cenu přihlásilo 33 finančních společností 53 novinek, které se v poslední době objevily na trhu.

ZK 3
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).