Hlavní navigace

Moderní BI nástroje vám dají přehled o vašich zákaznících i konkurenci

Komerční sdělení
BI nástroje bývaly doménou spíše velkých korporací. Teď s nimi můžete odhalovat nové trendy na trhu, změny v zákaznických preferencích i své nejúspěšnější produkty a služby i vy.

Sdílet

Business Intelligence jako moderní způsob řízení firmy 

Business Intelligence (BI) nástroje přinášejí možnost řídit firmu na základě reálných dat, ve kterých vám pomohou odhalovat trendy, které vám mohly zůstat skryty. To umožní pružně reagovat na změny poptávky, dostatečně včas přijímat důležitá manažerská rozhodnutí založená na tvrdých datech a dostat se o krok před vaši konkurenci. BI je zároveň způsobem, jak se vyrovnat s rychlým růstem společnosti. 

BI už není jen pro vyvolené

Dříve bylo BI doménou velkých korporací, protože bylo třeba pořizovat velmi drahé a výpočetně náročné softwarové nástroje. To už ale díky Microsoftu neplatí. Platforma Microsoft Power BI je totiž dostupná všem, a to doslova – velkou část funkcí totiž najdete přímo v aplikaci Microsoft Excel 2013 v nejvyšší edici, která obsahuje nadstavbové nástroje pro BI. Tu zbývající si pak můžete pořídit ve formě cloudové služby v rámci Office 365. Nemusíte tedy nutně investovat do robustních řešení a výkonných serverů a můžete se soustředit na to, co je u BI opravdu důležité – analýzu dat.

Interaktivní analýza dat v počítači, tabletu i mobilu 

Power BI přichází se širokým spektrem nástrojů pro interaktivní a intuitivní analýzu dat. Tu můžete provádět buď v Excelu, webovém prohlížeči na libovolné platformě (včetně tabletů a chytrých telefonů) anebo prostřednictvím aplikace pro Windows 8.1. Velkou devizou nástrojů Power BI je způsob vizualizace – interaktivní grafy, 3D mapové podklady, animace vývoje v čase. To vše vám umožní ve zdánlivě nesrozumitelných datech objevit opakující se schémata a nové trendy. 

Automaticky generované analytické výstupy

Představte si, že napíšete do vyhledávacího textového pole třeba: Plavky prodej červenec, a před vámi se obratem objeví interaktivní graf znázorňující prodeje všech plavek ve všech prodejnách v 7. měsíci v roce. Vy budete chtít jít ale hlouběji a napíšete: Plavky černé prodej červenec Středočeský kraj a obratem se před vámi objeví jiný interaktivní graf znázorňující prodeje černých plavek pouze ve vašich prodejnách ve Středočeském kraji, přičemž si následně necháte zobrazit tyto prodeje i podle prodejen na mapovém podkladu Středočeského kraje. Pokud byste si takhle nějak představovali analytickou práci s daty, s Microsoft Power BI si to nemusíte jen představovat. Je to totiž realita, kterou nabízí jmenovitě nástroj Power Q&A nad připravenými datovými modely. Ty mohou sdružovat data z různých interních zdrojů, ale i externích (např. sociodemografické údaje), které si snadno pomocí dostupných nástrojů do modelu dotáhnete a dáte do kontextu s vašimi daty. Navíc nástroje Power BI nově umožňují predikovat budoucí vývoj, stačí ve vhodném grafu popotáhnout myší časovou osu do budoucnosti. Následně na základě automatické regresní analýzy obratem zjistíte, jaký by mohl být třeba objem prodejů černých plavek v červenci 2015, 2016, atd. Více se dozvíte na www.powerbi.com 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).