Hlavní navigace

mojeID si s otevřenými systémy pro e-komerci začíná skvěle rozumět

Řada provozovatelů eshopů využívá systémy postavené na open source platformách, podle posledních průzkumů je jich až 43 %.
19. 10. 2012

Sdílet

Pro provozovatele, který sáhl po tomto technickém řešení, může být zavedení služby mojeID složitější, a to z toho důvodu, že podpora mojeID není u řady volně dostupných programů součástí standardních instalací. Proto sdružení CZ.NIC, provozovatel služby mojeID, průběžně vyvíjí a veřejně poskytuje moduly, kterými lze velice snadno rozšířit funkcionalitu eshopu i o podporu této prospěšné služby. Na stránkách www.mojeid.cz jsou v tuto chvíli k dispozici moduly pro platformy PrestaShop, VirtueMart (Joomla!), OpenCart, Magento, Ubercart, Zen Cart a OsCommerce. K těm v blízké době přibude modul pro Quick.Cart a následně i modul pro program nopCommerce. Vývojáři z CZ.NIC službu mojeID stále zdokonalují a v případě potřeby jsou připraveni zajistit rozšiřující modul pro případná nová řešení. Velký důraz je potom kladen především na to, aby byly tyto moduly srovnatelné s implementací služby mojeID v profesionálních řešeních. Především díky nim je potom snadnější nejen registrace nových uživatelů, ale zrychlí se také přihlašování a aktualizace kontaktních dat.

Náročnost samotné implementace se liší v závislosti na využité open source platformě. U některých se jedná o pouhé doinstalování modulu a celý proces je tak snadný a rychlý. V řadě případů je ale třeba odborný zásah do instalace a na základě praktických zkušeností CZ.NIC doporučuje spolupráci se zkušenými implementátory, na které se mohou provozovatelé eshopů přes provozovatele služby obrátit. Díky modulům a podpoře profesionálů, kteří se o mojeID starají, zkrátka nebylo provozování eshopů na otevřených platformách s podporou mojeID snadnější.

Výhody motivačního programu

Vedle modulů pro snazší a rychlejší využívání mojeID nabízí CZ.NIC také motivační program. Zapojit se do něj může také každý provozovatel eshopu s podporou služby mojeID. Smyslem tohoto v řadě ohledů výhodného programu je rozšířit uživatelskou základnu mojeID a zvyšovat počet služeb, které službu aktivně podporují. Dosud se do něj zapojily například takové společnosti jako jsou CZC.CZ, Tiscali.cz, Mladá fronta, Líbím se ti.cz, Jízdomat.cz a další.

Pro využití výhod motivačního programu stačí mít vlastní fungující webovou službu, ke které se uživatelé přihlašují jménem a heslem. Na tento web je potom třeba implementovat přihlašování pomocí mojeID a zavést rozhraní pro předávání informací o uživatelích. Specialisté z CZ.NIC doporučují možnost založit si mojeID přímo z údajů uvedených v profilech uživatelů. Výsledkem bude získání většího počtu uživatelů této služby a tedy i vyšší finanční odměna. Více informací o motivačním programu a jeho podmínkách a pravidlech je na stránkách www.mojeid.cz.

Proč je mojeID dobré i pro vás?

MojeID přináší provozovatelům eshopů ověřené kontakty zákazníků a zároveň validovanou identitu. Při každém přihlášení zákazníka přes mojeID jsou přenášeny aktuální kontakty a informace o úrovni ověření. Na základě této úrovně ověření se může provozovatel eshopu různě zachovat ke svým zákazníkům, např. poskytnout jim slevu nebo výhodnější způsob doručení zboží. Nákup s ověřenou adresou a kontakty snižuje počet falešných objednávek a snižuje ztráty provozovatele eshopu.

www.mojeid.cz – bezpečné a pohodlné přihlašování k webovým službám

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).