Hlavní navigace

Možnosti financování strojírenské výroby

Komerční sdělení  Autor: 518993
V "krizovém" roce 2010 byl u strojírenské výroby, jako jednoho z mála oborů zaznamenán 10,5% nárůst, konkrétně v segmentech automobilové výroby a výroby strojů a zařízení. Ani tomuto oboru se však nevyhýbají problémy a nutnost hledání úspor.

Sdílet

Společným problémem, který se nevyhýbá novým ani etablovaným strojírenským společnostem je potřeba úhrady vstupů v krátkých termínech, dlouhý výrobní cyklus a dlouhé lhůty splatností na straně odběratelů, převážně velkých společností. Přičemž při vyjednávání delších splatností je často nutné akceptovat vyšší cenu, na druhou stranu však při okamžité platbě je příležitost vyjednat zajímavá skonta.

Bibby obr 1

Dlouhá splatnost odběratelských faktur, přesněji jejich opožděná splatnost v praxi způsobuje, že firmy mají až 25 % svých ročních tržeb vázaných v neuhrazených fakturách. Tato skutečnost vytváří výrazný tlak na cash flow firmy. Většina firem se následně při nedostatku financí obrací na bankovní společnosti, což nemusí být optimální řešení zejména pro nové společnosti nebo pro společnosti, které již jsou na bankovním limitu.

Factoring přináší firmě finanční zdroje rychleji, bez limitů a zbytečně dlouhého schvalování. Tyto finanční zdroje je rovněž možné využít pro nákup nových vstupů, realizaci nového výrobního procesu s cílem zvýšit obrat a současně i zisk společnosti. Prostřednictvím factoringu budou profinancovány vzniklé pohledávky na jejichž uhrazení by jinak firma musela čekat často několik měsíců.

Bibby obr 2

Factoring je významným zdrojem konkurenční výhody, kdy je společnost díky profinancování svých pohledávek schopná nabídnout odběratelům delší termíny splatností na úrovni 60–120 dní, což významně zvýší její konkurenční výhodu a šanci prosadit se u klíčových odběratelů.

Výběr vhodného finančního partnera je pro firmu velmi důležitý. Od možností financování závisí fungování a prosperita firmy. Factoring je nástrojem, který Vaši firmu posune vpřed.

Více informací zde.

bibby obr 3
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).