Hlavní navigace

Návod - získejte profesionální stránky zdarma v několika krocích

Pokud chcete být na internetu viděn, potřebujete vlastní prezentaci – internetové stránky. Přinášíme Vám návod jak jednoduše získat webové stránky zcela zdarma.
8. 6. 2012

Sdílet

Výběr domény

Interntová doména je název, pod kterým budou Vaše stránky prezentovány. Pokud jste zubař Jan Novák, tak si budete chtít registrovat např. „zubarnovak.cz“, nebo „zubarjannovak.cz“. Výběr je zcela na Vás a je omezen pouze dostupností konkrétního názvu. Registraci provedete zde na adrese http://www.banan.cz/objednavka-sluzeb u společnosti banan.cz webhosting, a to kdykoliv 24h denně.

Máte doménu a potřebujete webové stránky (a nechcete za ně platit:)

Napište e-mail poskytovateli banan.cz webhosting na podpora@banan.cz , a uveďte, že chcete internetové stránky. Zodpovíte pár jednoduchých dotazů, podle kterých grafik zjistí jaké internetové stránky by se Vám líbily a pak již můžete v klidu odpočívat a čekat na výsledek.

Získal jste grafický návrh a co dál?

Máte od banan.cz webhosting první grafický návrh Vašich www stránek. Pokud se Vám bude líbit, můžeme jej použít. Pokud se Vám libit nebude, uděláme Vám nový!

V této fázi již máte návrh webových stránek, například takovéto : kosmetický salon Marylin.
Stránky jsou v první fázi prázdné, bude potřeba je naplnit informacemi – http://krok1.banan.cz.
Je nyní na Vás abyste si obsah vytvořili. Je to opravdu jednoduché a pokud si nebudete vědět rady, pomůžeme Vám 24h denně.

Potřebuji web naplnit obsahem

V patičce Vašeho nového webu je odkaz pro přihlášení, přihlaste se do administrace. http://krok1.banan.cz/admin/.

Po vstupu do administraci stránek si vše můžete v klidu prohlédnout. Pro rychlou změnu uvodní stránky klikneme na „Editace stránek“ a poté na „Úvodní stránka“.

Pokud jste někdy používali Word, nebude pro Vás nic složitého začít editovat texty v editoru, který je ovládán stejně jako výše zmiňovaný textový editor z balíku MS Office.

Napíšeme uvodní text. V našem případě jsme krátce popsali salon, vložili několik fotek a odkazů. Nyní klikneme na tlačítko „Uložit a publikovat“ . Můžeme samozřejmě na stránku přidat anketu, komentáře, fotogalerie atd.. Ale pro ukázku nám to stačí. Výsledek může být například takovýto: http://krok2.banan.cz.

V horní části jsme napsali adresu naší provozovny. Samozřejmě, že tato informace může být kdekoliv jinde, záleží na Vás a na zvoleném vzhledu. Tuto změnu provedeme v sekci Panely, v našem případě jsme editovali pravý panel. Jednoduše změníme text a klikneme na „Uložit a publikovat“.

Nyní budeme vytvářet další stránky Vašich nových webovek. Klikneme na „Nová stránka“ a zvolíme si co chceme na dané stránce mít. Může to být článek, fotogalerie, diskuze atd.. A nebo můžeme kombinovat. V našem případě chceme mít článek i fotogalerii.

Do článku napíšeme libovolný text a fotogalerii naplníme kliknutím na tlačítko „Přidat fotky“. Vybereme fotky z počítače. Fotogalerii, ale i článek můžeme vylepšit množstvím různých nastavení.

Poté můžeme články libovolně upravovat a aktualizovat. Můžeme je odebírat z horního menu (HM), nebo z postranního menu (PM). Můžeme stránku vnořit pod jinou a nebo ji nezobrazovat v žádném z dostupných menu. Vše je intuitivní a pokud si nebudete vědět rady, podpora z banan.cz Vám poradí 24h denně.

Výsledek naší práce můžeme vidět zde: http://www.salonostrava.cz/.

Samozřejmě, že redakční systém umožňuje i složitější nastavení, ale pro fungování webu Vám stačí těchto pár základních kroků. Takže – vy ještě nemáte vlastní internetové www stránky? Vždyť je to zdarma (ale pouze u banan.cz webhosting :-).

Zkuste to – jede to!
www.banan.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).