Hlavní navigace

Pět tipů, jak být úspěšným podnikatelem, který v krizi nekrachuje

Krize byla, je a bude, nemá cenu si na ni stěžovat, ale začít ji operativně řešit. Není to nijak složité, stačí dodržovat pár zásad a vaše firma je z krize venku. Nevěříte?
14. 1. 2013

Sdílet

Úspěšný podnikatel se před krizí nemusí třást strachy, protože ví, jak správně řídit svoji firmu za jakékoliv situace. Přestaňte neustále sledovat katastrofické ekonomické předpovědi a přemýšlet, kdy zkrachujete. Naučte se efektivně plánovat. Jak na to?

1. Zorganizujte dobře běh vaší firmy

Řiďte své zaměstnance pomocí jednotného softwaru a ušetřete spoustu času a peněz. Nebude se tak stávat, že některé úkoly zůstanou viset ve vzduchoprázdnu, že špatně rozplánujete projekt, takže nebudete stíhat termíny, nebo že někteří lidé budou přetížení, a jiní naopak nevytížení. Od toho jsou tu softwary pro projektové řízení, díky kterým budete mít o chodu vaší firmy neustálý přehled, i když jste ve vlaku nebo u moře.

Stačí se jen zkontrolovat vytíženost pracovníků, zadat úkoly a termíny, do kterých mají být splněny, a nastavit priority. Uvidíte, že se díky tomu zbavíte bezesných nocí, kdy přemýšlíte, že jste na něco zapomněli.

2. Mějte pod kontrolou ziskovost zakázek

Základem úspěšného podnikání je vědět, jak jsou projekty, na kterých děláte, výdělečné. Pokud nemáte detailní přehled o toku financí ve vaší firmě, nemůžete ji správně řídit. Vždy platí, že co nejde měřit, nejde ani řídit! Výborným pomocníkem je například software Easy Project a jeho Modul Peníze

Modul Peníze vám výrazně usnadní sledování rozpočtu projektu. Veškeré informace budete mít díky němu přehledně uspořádané na jednom místě. Najdete tu srovnání plánovaných a skutečných příjmů a nákladů a snadno si také nastavíte, jakým způsobem se počítají mzdové náklady projektu. Stačí pár kliknutí.

3. Zautomatizujte firemní procesy

Každý podnikatel chtě nechtě stráví spoustu drahocenného času únavným papírováním. Zkuste si představit systém, který to udělá za vás. Schvalování faktur, smluv a nabídek tak bude otázkou pár vteřin. V Easy Projectu snadno nastavíte požadovaný oběh dokumentů skrze organizaci.

Už nemusíte kontrolovat, zda daná faktura či smlouva dorazila na správné místo a ke správnému člověku. Easy Project to udělá za vás.

4. Neztrácejte čas zbytečným kontrolováním

Prošlé termíny? Překročený rozpočet? Nedodržená doba realizace? To jsou noční můry každého podnikatele. Už vás nebaví všechno donekonečna kontrolovat a připomínat? Systém včasného varování vaši práci na 100 % zastane.

Jednoduše nastavíte, komu chcete jaká upozornění rozesílat, a máte po starostech. Každý z nás občas zapomíná a chybuje, Systém včasného varování to napraví! :-)

5. Mějte vždy při ruce kvalitní grafické výstupy

Jen tak se budete dobře orientovat v chodu a vývoji vaší firmy a teprve na jejich základě můžete správně odhadnout a naplánovat její budoucnost. Dobrá zpráva je, že už grafy nemusíte sami vytvářet, ale že existuje systém, který je připraví za vás. 

Všechna data a informace, které jsou obsaženy v Easy Projectu, totiž snadno zkombinujete a zobrazíte v grafické podobě. Jediným vaším úkolem je si vybrat, jaká podoba vám vyhovuje nejvíc – koláčový, sloupcový nebo časový graf? Zbytek už nechte na Easy Projectu!

Dokonalá informovanost a perfektní organizace práce – to jsou hlavní přínosy Easy Projectu a taky jediný způsob, jak můžete být úspěšní! 

Vyzkoušejte Easy Project na 14 dní zdarma: www.easyproject.cz.
Kateřina Kubová

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).