Hlavní navigace

Přijímání platebních karet jednoduše zvýší množství spokojených zákazníků

Komerční sdělení  Autor: 518993
S terminálem od KB bude Vaše podnikání snadnější. S paní Novákovou jsme si povídali o podnikání i o tom, jak zákazníkům nabídnout co nejvíce.

Sdílet

Otevřít si pneuservis neznamená pouze vyměňovat pneumatiky aut. Olomoucká společnost Pneucentrum N&N kromě pneuservisu již několik let úspěšně nabízí široké služby pro automotoristy. S její jednatelkou paní Miluší Novákovou jsme si povídali o podnikání v tomto oboru i o tom, jak svým zákazníkům nabídnout co nejvíce.

Kdy vůbec společnost N&N vznikla? Jaké byly počátky vašeho podnikání?

Zrod firmy N&N se datuje od února roku 1992. Do podnikání jsme se rozhodli pustit společně s manželem. Začátek pro nás nebyl ani trochu jednoduchý. Začínali jsme bez finančních rezerv, bez dotací, jak se lidově říká „s holýma rukama“. Pro začátek podnikání nám posloužil vlastní rodinný domek, kde jsme měli kancelář, v garáži a ve dvou unimobuňkách na zahradě jsme měli sklad. Protože tyto okolnosti neodpovídaly našim představám o kulturnosti prodeje a služeb, během několika měsíců jsme díky úvěru od Komerční banky zakoupili bývalou zemědělskou usedlost v Olomouci-Holici. Tu jsme zrekonstruovali a naše firma v těchto prostorách sídlí dodnes. Společnost se postupně rozrostla o pobočky v České Vsi u Jeseníku a ve Šternberku.

Na jakou činnost se tedy dnes v rámci svého podnikání především zaměřujete? 

Provozujeme pneuservis pro nákladní a osobní vozidla, vzorkovou prodejnu a skladové prostory. Našim prvořadým zájmem je uspokojit veškeré nároky zákazníků v oblasti prodeje, montáže a oprav pneumatik pro všechny typy vozidel včetně stavebních a zemědělských strojů. Mimo vlastní pneuservisní práce provádíme seřízení podvozků vozidel laserovou geometrií, výměnu olejů a čištění klimatizace, výměnu autobaterií a podobně. Současně s prodejem pneumatik postupně rozšiřujeme prodej příbuzného sortimentu zboží, především disků, autobaterií, stěračů, autokosmetiky a dalších doplňků.

Jak dlouho spolupracujete s Komerční bankou?

Komerční bankou spolupracujeme již od samého počátku našeho podnikání. V roce 1992 jsme si zde zřídili první běžný účet. Díky úvěrům od Komerční banky jsme financovali rozvoj našeho podnikání a nákup nemovitostí. Oslovila nás vstřícnost a solidnost pracovníků této finanční instituce a rychlé vyřízení všech potřebných formalit. Když jsme se v roce 2001 rozhodli zavést u nás terminál pro přijímání platebních karet, byla Komerční banka jasnou volbou.

Proč jste se rozhodli zavést ve vaší společnosti placení platebními kartami?

V podnikání si zakládáme na slušnosti, solidnosti a snaze vyjít všem zákazníkům vstříc. Dalším důvodem byla snaha přizpůsobit se moderním trendům v této oblasti. Zde nás Komerční banka opět mile překvapila. Jako jedna z prvních bank vydala platební kartu s čipem a v roce 2003 se tak stala průkopníkem na bankovním trhu. Snažíme se své zákazníky hýčkat a stále zdokonalovat své služby. I proto jsme považovali možnost platit u nás platební kartou za příjemnou službu navíc pro naše zákazníky.

Jak složité bylo pro vás zavést terminál i celý systém?

Není to nic složitého. Prostě jsme o tuto službu zažádali a Komerční banka u nás do několika dní provedla instalaci terminálu. Ukázali nám, jak vše funguje, a zaškolili i zaměstnance. Nejprve jsme si systém několikrát vyzkoušeli pod dohledem pracovníka banky a pak už jsme se nebáli ho využívat samostatně.

Je akceptace platebních karet výhodná i pro vaši společnost? Nebo ji vnímáte pouze jako službu zákazníkovi, bez které se dnes už zkrátka neobejdete?

Přijímání platebních karet zvýší množství spokojených zákazníků, což je pro každého podnikatele určitě to nejpodstatnější. Další velkou výhodou je fakt, že se vám v pokladně nehromadí tolik hotovosti, což oceňujeme i z hlediska bezpečnosti. Peníze vám prostě bez komplikací dorazí přímo na účet. Navíc je to opravdu rychlá služba. Dnes zabere zpracování platby od zadání údajů do terminálu až po konečné schválení celkem 30 sekund. Tato služba nám všem usnadnila a urychlila práci.

Miluše Nováková, jednatelka Pneucentra N&N

KB image retailers Podzim 2
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).