Hlavní navigace

Servery Lenovo pomáhají snižovat náklady v nonstop provozech

Komerční sdělení
Nahradit starý desktop novým serverem Lenovo v nonstop provozu může firmám pomoci nejen snížit náklady, ale také zefektivnit svoje podnikání.

Sdílet

Řada firem využívá stolní počítače poněkud netradičním způsobem – v nonstop provozu. Desktopy nasazené v nonstop provozu můžeme dodnes najít například na benzínových pumpách nebo ve velkých výrobních halách s třísměnným provozem. Dříve bylo nasazení desktopu namísto serveru vnímáno jako levnější a jednodušší řešení, protože staré servery si často neuměly poradit se specifickými provozními aplikacemi, ovladači a softwarem obecně. Zdánlivě levné řešení se ale po pár měsících stane finanční zátěží.

Desktopy totiž nejsou na nonstop provoz konstrukčně připraveny, což s sebou přináší výpadky systému, poruchy a druhotné náklady. Největším problémům tradičně čelí pevné disky, větráky a napájecí zdroje, případně také základní deska. Přehřívání, nečekané pády systému či dokonce výpadky tak na sebe nenechají po prvních pár měsících provozu dlouho čekat. Nehledě na to, že u desktopů je komplikovaná také vzdálená správa a monitoring zařízení.

Lenovo se rozhodlo tento problém řešit a představilo řadu serverů ideálních pro nasazení v roli desktopů. Díky novým technologiím zvládají servery bez problémů práci desktopů po softwarové stránce a v rámci hardwarového řešení jsou mnohem odolnější. Menší Lenovo ThinkServer TS140 nebo jeho rackový protějšek RS140 lze použít místo levných desktopů, ThinkServer TS440 pak dokáže posloužit jako výkonná pracovní stanice. Výhodou takových řešení je návrh upravený pro 24hodinový nonstop provoz, možnosti rozšíření záruky a osazení spolehlivějšími komponentami než jaké najdeme v klasických desktopech.

Servery řady Lenovo ThinkServer nabízejí celou řadu funkcí, která je činí atraktivními i pro desktopové využití, jako je například jejich snížená hlučnost. Větší TS440 se pyšní pouze 32 dB a menší TS140 dosáhla na téměř neslyšitelných 26 dB. Oba dva servery vsázejí také na vysokou škálovatelnost, volitelný paralelní port LPT či rozšiřující grafickou kartou podporující standardy OpenGL. Poslední dvě jmenované vlastnosti rozšiřují možnosti nasazení těchto serverů například jako pokladní systémy, průmyslové aplikace nebo jako platformy pro monitorovací řešení a kamerové systémy.

Ceny serverů jsou dnes v podstatě srovnatelné s desktopy. Pořizovací náklady se navíc uživatelům obratem vrátí v podobě nižší poruchovosti, výrazně větší dostupnosti, delší životnosti a snížených nákladů na technickou podporu.

Více informací o nabídce serverových řešení společnosti Lenovo naleznete na stránkách www.thinkserver.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).