Hlavní navigace

Slevy na daních, slevy na manželku, slevy na manžela, slevy na děti

Jak může manželka nebo manžel bez práce „přinést“ do rodinného rozpočtu až 25 tisíc ročně? Je šance na daňovou úlevu na dítě družky? A jak je to se slevou na dani v roce svatby nebo rozvodu? Na tyto a dalších 53 aktuálních otázek z praxe najdete komplexní odpovědi v nové knize z vydavatelství Wolters Kluwer ČR, „Sleva na manželku a dítě“.
5. 2. 2012

Sdílet


Sleva na manželku a dítě
Tato odborná publikace přináší fyzickým osobám, tedy „normálním smrtelníkům“, řešení těch nejčastějších rodinných a vztahových situací, ve kterých lze snížit daňovou povinnost snad téměř poplatníka daní v Česku. Rozborem konkrétních příkladů ze života se v ní dozvíte za jakých podmínek a okolností můžete získat slevu na vyživovanou manželku, či manžela, a dále pak daňové zvýhodnění na vyživované děti.

Kdy je možné uplatnit nárok na slevu na dani
Autor knihy, daňový poradce Martin Děrgel, se v ní zabývá modelovými situacemi, kdy je možné uplatnit nárok na slevu na dani, když je například manželka v invalidním důchodu, nebo na mateřské dovolené či má příjem z dohod o provedení práce a podobně. V druhém tematickém okruhu si zkušený daňový expert na daň z příjmu a DPH, všímá nejrůznějších variant při uplatnění slevy na vyživované dítě.

Nejprve vysvětlí pojmy, kdo je to „vyživované dítě“ z pohledu daňových zákonů, a dále si všímá situací, kdy je například ve střídavé péči nebo žije jen s jedním z rodičů, studuje střední nebo vysokou školu, či jednoletý pomaturitní kurz. Tím ale výčet nejrůznějších variant a kombinací vyživovaných manželek a dětí, které se v praxi vyskytují, zdaleka nekončí! V závěru knihy si můžete prověřit získané informace a orientaci v této problematice ve znalostním testu.

Publikace je určena profesionálů, ale praktická forma otázek a odpovědí, včetně názorných konkrétních výpočtů slev na dani či bonusů, může posloužit i každému, kdo se prostě chce v problematice slev na daních na manželku a dítě lépe orientovat.

Knihu lze objednat na přímo na stránkách vydavatelství Wolters Kluwer ČR, a nejen o tomto tématu se dá dočíst na specializovaných, odborníky vyhledávaných daňových a účetních portálech www.danarionli­ne.cz a www.ucetnikavar­na.cz , které vydavatelství pro své čtenáře a předplatitele provozuje.

Pokud hledáte profesionální daňové formuláře zdarma navštivte stránky systému účetních, daňařů a podnikatelů SKAT – Online daňové formuláře zdarma – SKAT

Zdroj:
Vydavatelství Wolters Kluwer ČR
www.wkcr.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).