Hlavní navigace

Už máte svou .eu doménu? V Česku zájem o ně výrazně roste

Komerční sdělení
Doména .eu je mezi Čechy a Slováky stále oblíbenější. Je ideální náhradou za obsazenou národní doménu. Každý ví co znamená EU, na rozdíl od nadnárodních domén, které jsou většinou zkratkou anglických slov.

Sdílet

Díky tomu, že jí používají státní instituce a některá česká města vzbuzuje důvěru u veřejnosti. Zároveň její cena 65 Kč za registraci a 110 Kč prodloužení, je v porovnání se stále se zdražujícími nadnárodními doménami nezanedbatelnou výhodou.

Jen za poslední rok vzrostl počet aktivních .eu domén u největšího provozovatele sdíleného webhostingu v Česku společnosti WEDOS Internet, a.s. na dvojnásobek. Koncem dubna 2015 jsme pro naše zákazníky spravovali 22.865 .eu domén.

Celkem u Wedos internet a.s. bylo od 8. září 2010, kdy jsme zaregistrovali první .eu doménu, registrováno 35.263 .eu domén (8.067 domén k nám převedli zákazníci od konkurence), 12.398 jejich majitelé neprodloužili.

Zajímavý nárůst jsme zaznamenali minulý rok. Jen od dubna 2014 nám do správy přibylo 11.925. Během 12 měsíců se tak jejich počet u nás zdvojnásobil!

Možná si říkáte, že za to může naše akce .eu doménu k webhostingu NoLimit zdarma. Určitě je na tom něco pravdy. Spousta našich zákazníků této možnosti využije. Jiní ale dají přednost flash disku, tričku anebo období zdarma. Záleží jakou akci pro naše zákazníky zrovna připravíme.

Domény však naši zákaznicí prodlužují, takže se nejedná o jednoroční záležitost. Podívejte se na následující graf. Čechům a Slovákům se .eu domény líbí a začínají je používat. Registrují je a prodlužují. .eu doména se stává stále populárnější.

Velký vliv na to má zřejmě narůstající cena amerického dolaru, z kterého se cena nadnárodních domén vypočítává. Společnost WEDOS internet, a.s. Registruje a prodlužuje domény za nákupní ceny. Naši zákazníci neplatí nic navíc. Ke každé doméně je služba Miniweb, kde si můžete udělat jednoduchou prezentaci o velikosti 100 MB zdarma a samozřejmě vedení DNS záznamu.

Pokud vám nevyhovuje náš neomezený sdílený webhosting NoLimit a nebo VPS s root přístupem využívající značkové SSD disky, můžete u mít nás .eu doménu registrovanou a směřovat jinam. Nic Vás to navíc nebude stát.

Pokud byste chtěli vyzkoušet naše služby, máme pro Vás 50% slevový kupón PODNIKATEL50EU na náš neomezený webhosting NoLimit. Samozřejmě s .eu doménou zdarma ;)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).