Hlavní navigace

Veletrh FRANCHISINGU konečně v Praze!

Franšízing bude součástí Summitu Týdne podnikání, největší podnikatelské události v Česku. Rezervujte si proto ve svých diářích datum 15. listopadu.
17. 10. 2016

Sdílet

Nejen pražské publikum se bude v polovině listopadu v pražském Slovanském domě moci seznámit s tématem franšízového podnikání a aktuální nabídkou podnikatelských příležitostí, a to nejen z řad tuzemských franšízových konceptů, ale i těch ze zahraničí. Letošní 1. ročník Veletrhu FRANCHISINGU bude součástí Summitu Týdne podnikání, jež tradičně pořádá ELAI (European Leadership & Academic Institute). Ten se může pochlubit každoroční návštěvností pohybující se zhruba kolem 2000 návštěvníků se zájmem o podnikání.

Nouze nebude ani o vystoupení zajímavých osobností, nejen z oblasti byznysu. V minulosti se mohli účastníci setkat s takovými osobnostmi jako je například ekonom Tomáš Sedláček, podnikatel a investor Tomáš Čupr, Michal Pastier – autor úspěšné kampaně „Fofola“ z agentury Zaraguza nebo velvyslanec USA Andrew Shapiro. Jedním z patronů letošního ročníku je úspěšný podnikatel a majitel společnosti Linet Zbyněk Frolík a záštitu nad akcí převzali i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová.

Vyberte si podnikání, které Vás bude bavit!

Hlavním cílem Veletrhu je zprostředkování kontaktu mezi vystavujícími franšízory a lidmi, kteří mají zájem rozjet vlastní byznys. Během osobních setkání se mohou zájemci o franšízové licence mimo jiné dozvědět:

  • Co je příčinou úspěchu sítě na trhu?
  • Jaká je výše investice nutná pro vstup do konkrétní sítě a co za ni získají?
  • Zda je třeba mít podnikatelské zkušenosti, a s jakou podporou mohou počítat?

Pro vystavovatele je Veletrh příležitostí, jak na jednom místě se svou nabídkou oslovit potenciální zájemce o franšízu a jak jim předat informace o fungování podnikání pod známou značkou. Veletrh nabízí prostor pro osobní jednání poskytovateli licencí, i s odborníky na franšízing. Součástí listopadového Veletrhu bude i doprovodný program v podobě seminářů a workshopů. Během nich se odborníci a podnikatelé s návštěvníky podělí o své zkušenosti, tipy a nejnovější informace z jejich branže. Rad se dočkají i ti, kteří ještě nemají svůj vytoužený koncept vybraný stejně jako ti, co stojí na začátku samostatného podnikání pod zavedenou značkou. Odborníci z PROFIT system® odhalí, jak momentálně vypadá situace na franšízovém trhu a jaké jsou hlavní zásady podnikání ve franšíze. Doc. Lenka Turnerová z Vysoké školy hotelové pak poradí, jak vybrat tu správnou licenci a prozradí, zda a jak je možné na franšíze vydělat. Právníci z advokátní kanceláře Havel&Holásek provedou návštěvníky „úskalími“ franšízových smluv a manuálů a mimo jiné proberou také problematiku ochranných známek. Pozornosti návštěvníků by také neměly uniknout panelové diskuze, jež představí franšízové podnikání v praxi.

V rámci Veletrhu mohou řadu užitečných informací získat také firmy expandující se svými franšízovými značkami do zahraničí. A to také díky službám zahraničních poboček poradenské společnosti PROFIT systém franchise services, s.r.o., jež budou mít na Veletrhu také zastoupení.

Společnost PROFIT system® navazuje Veletrhem FRANCHISINGU v Praze na úspěšnou akci Franchise EXPO, kterou již 14. rokem pořádá v polské Varšavě. Jde o jeden z největších franšízových veletrhů v Evropě a největší v regionu střední a východní Evropy vůbec, kde se každoročně představuje okolo 150 značek, které hledají franšízanty nejen v Polsku, ale i v okolních zemích. V posledních letech si na veletrh našlo cestu vždy okolo sedmi tisíc návštěvníků.

Partnery Veletrhu FRANCHISINGU jsou Global Enterpreneurship Week 2016, Česká asociace franchisingu a advokátní kancelář Havel, Holásek & partneři.

Více informací o listopadové akci a kompletní seznam vystavovatelů získáte na Veletrhfranchisingu.cz. Vstupné je po základní registraci zdarma.

Autor: Ondřej Bis

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).