Hlavní navigace

Veletrh JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU představí veřejnosti studentské podnikání

Komerční sdělení
JA Czech, nezisková vzdělávací organizace, pořádá 21. ročník veletrhu JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU ve čtvrtek 14. dubna 2016 v obchodním centru Galerie Harfa v Praze.

Sdílet

Na pražském soutěžním veletrhu představí své podnikání 40 studentských firem, dohromady se v Galerii Harfa setká na 250 studentů v doprovodu svých vyučujících z celé České republiky. Vítězný studentský tým bude Česko reprezentovat na evropském finále soutěže ve švýcarském Lucernu. Akce je přístupná veřejnosti, vstup je zdarma.

Josef Müller, ředitel JA Czech, zve veřejnost k návštěvě veletrhu a k nákupu studentských výrobků: „Rád bych touto cestou pozval na náš veletrh všechny, které zajímá rozvoj vzdělávání v Česku, aby se přišli přesvědčit na vlastní oči, jak funguje praktický vzdělávací program, a zároveň podpořili studentské podnikání nákupem vystavovaných výrobků.“

Videopozvánku na veletrh studentských firem od Thomase A. Bati, vnuka zakladatele JA Czech si můžete pustit ZDE.

Středoškoláci reálně podnikají

Veletrhu se mohou zúčastnit studenti středních škol zapojení do programu JA Firma neziskové vzdělávací organizace JA Czech. Tento praktický vzdělávací program běží v České republice již od roku 1992. Nejčastěji je zařazován do předmětu aplikovaná ekonomie, ale na některých školách běží mimo školní výuku a studenti na něm pracují výhradně ve svém volném čase. Studenti v rámci tohoto programu založí vlastní skutečnou obchodní společnost, která funguje pod vedením učitele a konzultanta. Studenti firmu zakládají v září a na koci školního roku ji likvidují. Studenti se mohou se svou společností přihlásit na veletrh JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, kde mají šanci porovnat své aktivity s vrstevníky, prodat své výrobky a soutěžit o postup do zahraničního finále.

Na video z loňského ročníku veletrhu JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU se můžete podívat ZDE.

Tomáš J. Baťa a JA Czech

JA Czech je českou kanceláří organizace Junior Achievement (JA), která je nejstarší a nejrozsáhlejší vzdělávací neziskovou organizací na světě. Vznikla v roce 1919 v USA a dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů.

Českou kancelář JA založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa, vnuk Tomáše Bati. Vzdělávací programy JA Czech v České republice od té doby absolvovalo více než 350 tisíc mladých lidí.

Pan Tomáš Jan Baťa k založení organizace uvedl: „Posláním organizace Junior Achievement je vzdělávat českou mládež tak, aby poznala hodnotu podnikání, porozuměla obchodu a ekonomii, rozvíjela etický postoj k vedení a byla dobře připravena na svět práce.“

JA Czech je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, je součástí JA Europe a je členem SKAV. Další informace najdete na www.jaczech.cz .
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).