Hlavní navigace

Veřejné zakázky jako lukrativní zdroj podnikatelských příj­mů

Komerční sdělení
Jak se vymanit z milníku, že pro mě veřejná zakázka není zajímavá? Kde nalézt dostatek informací a jak zjednodušit proces přípravy nabídky?

Sdílet

Je již pravidlem, že malé a střední firmy se bojí ucházet o zakázky ze státního sektoru, ať už z představy nerealizovatelnosti takové zakázky nebo vlastních předsudků. Je potřeba si uvědomit, že stát denně vypisuje tisíce zakázek, jejichž hodnoty se pohybují již od 1 000 Kč. Tyto zakázky se mohou stát lukrativním zdrojem příjmu nejen pro větší společnosti, ale právě pro malé a střední firmy. Jak se však k těmto informacím dostat a zjednodušit celý proces přípravy nabídky? Veřejné zakázky jsou veřejně dostupné informace. Dohledat však informace o nově vypsaných tendrech je časově velmi náročné. Právě proto existují systémy jako České Zakázky.cz, který za Vás denně prochází tisíce zdrojů s veřejnými zakázkami a zařazuje je podle oborů činností do databáze a tyto lukrativní obchodní příležitosti Vám poté zasílá podle oboru rovněž na e-mail.

Kromě informací o nově vypsaných veřejných zakázkách můžete najít na stránkách největší databáze veřejných zakázek v ČR, kterým jsou České Zakázky.cz také odborné články z oblasti veřejných zakázek, aktualizovaný zákon o veřejných zakázkách, vzory smluv a nabídky školení, kde si mohou dodavatelé prohloubit znalosti z praxe, naučit se jak správně odpovídat na nabídky a řadu dalších užitečných rad.

Jak funguje portál pro dodavatele?

Na stránkách www.ceskezakazky.cz se mohou dodavatelé registrovat prostřednictvím registračního formuláře. Zpoplatnění služby v řádech stovek korun měsíčně poté umožnuje dodavatelům nahlížet do dokumentace a získat kontakt na zadavatele veřejné zakázky. Při ceně 415 Kč měsíčně si například firma ze stavebnictví přijde na více než 1000 veřejných zakázek každý měsíc. Podle nastavených oborů jsou dodavateli žádané zakázky zasílané také na e-mail.

Poté, co si vyberete veřejnou zakázku

U každé zakázky naleznete její podrobný popis, místo a termín plnění pro obecné seznámení se zakázkou. Bude-li pro Vás zakázka zajímavá, stáhnete si zadávací dokumentaci, podle které vypracujete nabídku, kterou poté zasíláte zadavateli. Kontakt na zadavatele veřejné zakázky je rovněž součástí informací u každé veřejné zakázky, rozhodnete-li se pro některou z placených variant služby systému České Zakázky.cz. Web přináší pro uživatele i několika rad a tipů, jak si usnadnit zpracování nabídky a stát se úspěšným uchazečem.

Web má za cíl přinášet firmám aktuální informace o veřejných zakázkách z jejich oborů. Sloučení komplexních informací s největší databází veřejných zakázek by se mělo stát vodítkem pro malé a střední firmy k tomu, aby veřejné zakázky mohly využívat jako běžný zdroj svých příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).