Hlavní navigace

Vyvarujte se směny hotovosti na ulici mimo směnárnu!

Komerční sdělení  Autor: 518993
Rádi bychom varovali všechny klienty směnárny Exchange s.r.o., ale i ostatní návštěvníky jiných směnáren, před podvodnými praktikami, které se v poslední době množí v centru Prahy.

Sdílet

Bohužel se stále častěji setkáváme s případy, kdy zpravidla cizí občané, často se silným cizojazyčným přízvukem, oslovují klienty a přesvědčují je, aby se „nenechali ošidit“ v kamenné směnárně, kde jim prý hrozí až 25% poplatky. Pokud se jim podaří důvěřivého jedince přesvědčit, připomíná výměna spíše tzv. ruskou ruletu. Bohužel pomyslným výstřelem je spokojený klient. Drtivá většina „klientů“ později zjistí nepříjemnou skutečnost, že naletěla podvodníkům.

Exchange budova

V současné době společnost Exchange s.r.o. úzce spolupracujeme s Policií ČR na eliminaci tohoto problému. Než se nám podaří zmiňované praktiky omezit, je jedinou účinnou cestou důrazně podobné nabídky odmítat, případně pohrozit, že zavoláte policistu. Žádný z našich klientů se naštěstí nesetkal s agresivitou ze strany těchto osob, protože setkání s úřední osobu je to poslední, o co podvodníci stojí.

Stali jste se obětí kriminální činnosti?

Každé místo, kde se vyskytuje větší koncentrace kapitálu, bohužel přitahuje i osoby, jejichž úmysly nelze nazvat čistými. Týká se to i směnáren a ač většinu z těchto nekalých elementů odradí bezpečností opatření a relativně častý pohyb policistů v okolí směnárny, čas od času se na nás obrátí klient s prosbou o pomoc v situaci, kdy došlo k poškození jeho práv.

Pokud i Vás postihne tato nepříjemná situace, je důležité jednat rychle, co nejdříve se obrátit na Policii a požádat majitele kamerových systémů v okolí podvodu o archivaci kamerových záznamů. Právě ty hrají často významnou roli v dopadení pachatele.

Až příliš často se ale setkáváme se situací, kdy nás Policie požádá o součinnost při vyšetřování kapesní krádeže a my s údivem zjistíme, jak neopatrný klient zapomene své doklady, klíče od auta nebo i peníze na poličce v prostorách směnárny. V tom lepším případě je pracovníci včas zaregistrují a uloží v prostorách směnárny. V těch horších případech si je vezme do své vlastní „úschovy“ některý nenechavý návštěvník směnárny a pokud neuskuteční transakci s povinnou identifikací, je jeho dohledání i přes kvalitní kamerový záznam prakticky nemožné.

Věnujte proto laskavě zvýšenou pozornost svým osobním věcem a neodkládejte v prostorách směnáren doklady ani peníze. Je to nejsnazší způsob, jak je tam zapomenout a přijít o ně.

Věříme, že naše rady, vycházející z dlouholetých praktických zkušeností, přispějí k lepší ochraně všech klientů a ve svém důsledku i k jejich spokojenosti.

Exchange logo

Směnárna Exchange s.r.o. – Směnárna pro Čechy – Kaprova 15, Praha 1
www.exchange.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).