Hlavní navigace

WPB Capital nabízí bezúčelové úvěry do výše až 100 milionů

Potřebujete získat úvěr, ale nechcete prokazovat jeho účel? Využijte americkou hypotéku od WPB Capital, která nabízí možnost čerpání až do 100 milionů Kč.
2. 2. 2012

Sdílet

Americké hypotéky loni rostly nejrychleji ze všech úvěrových produktů WPB Capital a dle předpokladu o ně bude mimořádný zájem i v letošním roce. Jak zdůrazňuje Lukáš Blažek, vedoucí úvěrového oddělení ve WPB Capital, je to dáno až stomilionovým úvěrovým rámcem poskytnutým bezúčelově.

Pro koho jsou americké hypotéky určeny?
Americké hypotéky  poskytované WPB Capital jsou na trhu unikátní a je to vidět i na klientech, kteří o ně projevují zájem. Ty lze rozdělit na dvě skupiny. První jsou malí začínající podnikatelé, zejména živnostníci, kteří chtějí růst. Hypotékou zatíží svoji nemovitost a získané prostředky využijí na rozšíření svého podnikání. Druhou skupinou jsou podnikatelé, kteří už vytvořili, často velmi značný, majetek a potřebují rychlou hotovost za rozumný úrok. Americké hypotéky s oblibou u nás využívají také cizinci. 


V čem je americká hypotéka poskytovaná WPB Capital tak unikátní? Na trhu je řada podobných produktů.
Jedinečnost spočívá v bezúčelovém úvěrovém rámci až do výše 100 milionů korun čerpanému oproti zástavě v podobě nemovitosti. Druhou výhodou je, že je poskytována bezúčelově. Samozřejmě se na účel dotazujeme, nicméně peníze přicházejí klientovi na účet bez dokládání různých faktur nebo obchodních smluv. To v praxi znamená, že pokud prostředky využije například k rozjezdu nebo rozšíření svého podnikání, nejsou peníze vázány na konkrétní podnikatelský záměr. Druhou klíčovou výhodou je, že úvěr lze splácet až 20 let. 


Zdá se, že americká hypotéka je ideální pro zajištění investičního financování nebo ke konsolidaci závazků.
Zásadní rozdíl je, že americká hypotéka je poskytnuta fyzické osobě, která ručí svojí nemovitostí. Ideální je, když je nemovitost rezidenčního charakteru a bez dalších závazků. Jestli se klient rozhodne využít prostředků v podnikání už je na něm. Pokud je však na nemovitosti zástavní právo, exekuce nebo jiné břemeno, může klient čerpat například investiční, provozní nebo konsolidační úvěr. Naopak pokud chce klient zpětně profinancovat kupní cenu nemovitosti, je americká hypotéka tím pravým řešením. 


Existují nějaká omezení u nemovitostí daných do zástavy?
Úvěr poskytujeme na likvidní nemovitosti, ideálně v Praze, Středočeském kraji nebo některém z krajských měst. Získat úvěr na nemovitost uprostřed lesů bez příjezdové cesty se určitě nepodaří. Stejně tak by mělo jít o rezidenční nemovitost. Pokud se jedná o sklady, výrobní haly a podobné nemovitosti, jsou vhodné spíše podnikatelské úvěry WPB Capital.


Je tento typ úvěru vhodný pro spekulativní nákupy nemovitostí, například v dražbách?
Vyplatí se pro každého, kdo může zastavit nemovitost s vyšší hodnotou, než jakou plánuje pořídit. Posouzení žádosti o úvěr poskytujeme do 24 hodin a za dva týdny od kompletního doručení podkladů lze úvěr čerpat. Lze si také předschválit úvěrový rámec, kdy peníze čekají připravené, až je klient bude potřebovat. V tomto případě je čerpání možné během několika málo dní. 


Zdá se, že tento úvěr pro fyzické osoby hojně využívají podnikatelé. V čem spočívá výhoda americké hypotéky ve srovnání s podnikatelskými úvěry?
Zásadní výhodou oproti podnikatelským úvěrům je, že riziko je z velké části posuzováno ve vztahu k ručené nemovitosti. Pokud se nejedná o jediný příjem, nejsou potřeba složité finanční analýzy podnikání, svázání prostředků s konkrétním účelem a další komplikovaná a mnohdy nepříjemná administrativa.


CO TO JE americká hypotéka?
Jde o ideální produkt pro fyzické i právnické osoby, které hledají půjčku s možností mít volné ruce při nakládání s penězi. Americká hypotéka od WPB Capital umožňuje pořídit si cokoli, a to bez dokladování účelu. 


Příklady využití Americké hypotéky:

 • koupě, výstavba, rekonstrukce nemovitostí na území ČR
 • zpětné profinancování již vlastněných nemovitostí
 • start podnikatelské činnosti, vklad prostředků do podnikání, koupě obchodního podílu
 • financování equity u velkých projektových úvěrů
 • konsolidace drobných závazků


Parametry:

 • výše úvěru: 2 000 000 Kč až 100 000 000 Kč
 • úroková sazba: od 8,5 % p.a.
 • maximálně do 70 % tržní ceny nemovitosti
 • čerpání: jednorázové převodem na běžný účet klienta
 • splatnost: 3 – 20 let
 • možnost individuálního splátkového plánu
 • akceptovatelné zápisy v registrech dlužníků


Zajištění úvěru:

 • nemovitostí (domy, byty, pozemky, rekreační objekty) v osobním vlastnictví žadatele nebo ve vlastnictví třetí osoby obecně bez neodstranitelných věcných břemen a právních omezení
 • vinkulace pojistného plnění z pojištění nemovitosti
 • notářský zápis se svolením k vykonatelnosti


Více informací získáte na www.wpb.cz nebo rovnou na e-mailu lukas.blazek@wpb­.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).