Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Odbory trvají na tom, aby OSVČ platily minimální daň 1000 Kč měsíčně

Autor: 258398
Redakce

Odbory trvají na tom, aby živnostníci platili minimální daň ve výši 1000 korun měsíčně. Měla by se týkat všech OSVČ, které mají roční obrat nad 150 tisíc korun.

Předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek na dnešní schůzce s náměstkyní ministra financí Simonou Hornochovou zopakoval požadavek odborů, aby OSVČ platily každý měsíc minimální daň 1000 korun. 

Minimální daň pro obraty nad 150 tisíc korun

Minimální daň by měli podle odborů platit všichni živnostníci, kteří mají roční obrat nad 150 tisíc korun. Je to všechno vyhodnoceno na úkor obratu, takže do 150 tisíc by osoby samostatně výdělečně činné měli stejnou daň jako zaměstnanci. Nad tuto částku obratu by museli platit minimální daň tisíc korun, uvedl Radiožurnálu Bohumír Dufek. Simona Hornochová nechtěla výsledky jednání komentovat, pouze uvedla, že “je to zvláštní jednání, které těžko komentovat”.

Proti minimální dani se ostře staví podnikatelé. Předseda Asociace malých a středník podnikatelů a živnostníků ČR (AMSP ČR) Karel Havlíček označil už dříve názory Bohumíra Dufka za gottwaldovsko-paroubkovský výkřik do tmy, hodný pohlavárů Korejské lidově demokratické republiky. Vůbec nepochopil sociální úlohu živnostníků ve 21.století. Platba tisíc korun měsíčně je jakýsi marketingový pokus o zviditelnění, ale zástupcům odborů vůbec nepřísluší rovnat do řady OSVČ, komentoval před měsícem Havlíček.

Čtěte více: Odbory chtějí pro OSVČ daň 1000 Kč měsíčně. Výrok jako z KLDR, tvrdí podnikatelé

Našli jste v článku chybu?
18. 4. 2014 18:11
Návštěvník (neregistrovaný)

Odbory by hlavně měly dělat něco SMYSLUPLNÉHO pro zaměstnance !!! OSVČ ať nechají na pokoji ! Protože jsem dlouhá léta byl zaměstnanec (ale ne člen odborů, protože "dostat" 1x ročně od odborů kolekci k vánocům, jinak NIC, žádná pomoc, zlepšení práce apod.) a nyní 3 roky jsem OSVČ, tak vím o čem mluvím. Souhlasím, že paušály jsou zčásti špatně nastavené, ale svým návrhem odbory zase trestají ten nejslabší článek, ze kterého lze dostat peníze. Pro ty OSVČ, kteří dělají sami na sebe, rukama - asi p…

18. 4. 2014 20:21
Jan (neregistrovaný)

Po těch co se snaží pracovat, samí živit chtěji 1000kč měsičně a těm co ždimaji stat(soc.pripady, nemakačenka)těm přidat co? Místo aby osvč ulevili a přitlačili na ty co si chodi jen pro davky, rodí 5-10deti aby měli přídavky 35 a více tisíc měsičně tak dělaji pravy opak. Odbory - ksindl. Nahnal bych je do michelinky tahat pneumatiky