Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Tuzemští internetoví hráči chystají stížnost k EU na praktiky společnosti Google

Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Redakce

Evropská komise by měla dostat brzy na stůl stížnost českých internetových hráčů na postupy společnosti Google. Ta prý ve vyhledávání zvýhodňuje své služby.

Největší tuzemští internetoví hráči chystají stížnost k Evropské komisi na praktiky společnosti Google. Ta podle nich dává ve vyhledávání přednost svým službám. Podání stížnosti chystá skupina Allegro, která v Česku provozuje například portál Aukro.cz, srovnávač Heureka.cz nebo obchod Mall.cz. Ke stížnosti se chystají připojit i další čeští internetoví obchodníci. Informaci dnes přinesly Hospodářské noviny.

Stížnost může pomoci Seznamu

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek.

Velkým internetovým gigantům vadí, že společnost Google údajně protěžuje ve vyhledávání své služby jako mapy nebo vyhledávač zboží. Spouštějí služby, které jsou ze začátku horší než konkurenční a získávají jim pozici na trhu díky pozici ve vyhledávání, tvrdí Google Chris Sherwood, šéf vztahů s veřejností evropské skupiny Allegro, který podání k Evropské komisi připravuje.

Jak uvedl pro Hospodářské noviny Jan Vetyška, šéf Asociace pro elektronickou komerci, k podání se připojí i další čeští internetoví podnikatelé. Stížnosti chce rovněž využít hlavní “vyhledávačový” konkurent v Česku, společnost Seznam.cz. Jsme v kontaktu přímo s Evropskou komisí a dalšími orgány EU, komentoval výkonný ředitel Michal Feix.

Našli jste v článku chybu?
17. 4. 2014 15:29
Lukas (neregistrovaný)

Proc lidi pouzivaji google? Protoze jim da to co ted chteji. Konkretne seznam e-mail a hledani je naprosto tragicke. Proc bych se trapil se sluzbou která je k nicemu kdyz tu mam funkcni sluzbu? Místo kecu at zapracujou na funkcnosti.

26. 4. 2014 10:56
m. (neregistrovaný)

no a co, je to jejich vyhledavac, tak at si tam davaj co chteji. To je jako, kdyby me nekdo diktoval co mam mit na svejch strankach a v jakym poradi.