Hlavní navigace

Celníci zatnuli tipec dalšímu pašeráckému byznysu

1. 8. 2022

Sdílet

Celní správa: Turci (dále nepoužívat) Autor: Celní úřad pro Kraj Vysočina

Celníci odhalili tajnou přepravu nelegálního zboží i přepravu osob. Stalo se tak na dálnici D1. Pašerácký byznys, u kterého Česko figuruje jako tranzitní země do Německa, tak dostal další ránu. 

Turci do Německa už nedojeli

V prvním případě do Německa nedojeli Turci. Turecký řidič s německou SPZ byl přistižen, jak pašuje dva Turky na zadním sedadle v Mercedesu, který měl zatmavená skla. Řidič uvedl, že je naložil při cestě z Turecka na čerpací stanici a měl namířeno do Německa. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu organizování a umožnění překročení státní hranice, popsal případ Richard Zeman, mluvčí Celního úřadu pro Kraj Vysočina. 

Bulhar převážel neproclený alkohol a cigarety

V druhém případě odhalili celníci na D1 Bulhara, který se snažil do Německa přepravit neproclený alkohol a cigarety. Po doměření bude muset zaplatit spotřební daň ve výši přesahující 23 tisíc korun a také ho nemine pokuta za porušení zákona o spotřebních daních a povinném značení lihu. Ve svém autě totiž převážel 59 litrových lahví lihovin a 23 kartonů cigaret. 

V Evropské unii je přitom pro osobní přepravu povolen limit pouze 10 litrů lihovin a 4 kartony cigaret. A protože Bulhar hlídce nepředložil doklad o přepravě vybraných výrobků a tím neprokázal jejich zdanění, bylo mu zboží zajištěno, doplnil Zeman.


Nepoučitelní trhovci: Do Sapy vtrhli celníci a zabavili padělky za desítky milionů
Přečtěte si také:

Nepoučitelní trhovci: Do Sapy vtrhli celníci a zabavili padělky za desítky milionů

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).