Hlavní navigace

Chystá se Portál podnikatele, nabídne digitální služby státu na jednom místě

14. 9. 2022

Sdílet

4.12.23  4x/muž, počítač, senior, důchodce, podnikatel Autor: Depositphotos, podle licence: Rights Managed

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) chystá projekt Portál podnikatele, který by měl podnikatelům nabídnout veškeré digitální služby státu na jednom místě.

Projekt Portál živnostenského podnikání finišuje

Na začátku příštího roku by měl finišovat projekt Portálu živnostenského podnikání. Cílem projektu je vytvořit pro podnikatele platformu, přes kterou budou získávat aktuální informace z živnostenského podnikání, budou moci využít služby tzv. Jednotného registračního formuláře, rozšířeného vyhledávání ve veřejné části živnostenského rejstříku apod. K dispozici bude i průvodce živnostenským podnikáním, který bude poskytovat informace k různým životním situacím v živnostenském podnikání. Většina služeb Portálu živnostenského podnikání bude poskytována nejen v češtině, ale i v angličtině, doplnila serveru Podnikatel.cz Miluše Trefancová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu.

Portál podnikatele nabídne digitální služby na jednom místě

Kromě Portálu živnostenského podnikání se navíc chystá další projekt, který by měl zajistit pro podnikatele digitální služby státu na jednom místě, a to Portál podnikatele. Portál se má stát centrálním místem zastřešujícím veškeré elektronické služby veřejné správy vůči podnikatelům, včetně transakčních služeb. Bude sloužit jako místo, odkud může podnikatel elektronicky pomocí formulářů komunikovat se státními institucemi.

Obdobně jako u Portálu občana je záměrem zpřístupnit relevantní informace evidované u podnikatelského subjektu. Služby Portálu by měly být dostupné zdarma. V první fázi projektu bude připravena Studie proveditelnosti, která stanoví nejvhodnější parametry řešení. Termín spuštění vyplyne právě ze zmíněné studie. Na přípravě projektu MPO hodlá spolupracovat s podnikatelskými svazy a asociacemi, uzavřela Miluše Trefancová.

Založení živnosti snadno a online? Díky Portálu občana ano. Poradíme, jak na to Přečtěte si také:

Založení živnosti snadno a online? Díky Portálu občana ano. Poradíme, jak na to

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).