Hlavní navigace

Letní tábory dostaly pokuty ve výši necelých sto tisíc. Jaké byly nedostatky?

26. 8. 2022

Sdílet

26. 8. 22 /1x / tábor, děti, léto, kontrola, lupa Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Letní tábory patří mezi oblíbenou formu dětské rekreace. Podle dat krajských hygienických stanic se jim ohlášených akcí zúčastnilo přes 200 tisíc dětí. 

Krajské hygienické stanice k půlce srpna provedly celkem 1256 kontrol a uložily celkem 48 pokut v souhrnné výši 90 500 Kč. Mezi nejčastější nedostatky patřily ty související se stravováním dětí, zásobováním pitnou vodou, podmínkami pro osobní hygienu nebo se zdravotnickou dokumentací. 

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová popsala, že v rámci kontrolní činnosti byla sledována pestrost jídelníčků, prováděna cílená edukace a předáváno doporučení vydané Ministerstvem zdravotnictví k sestavování jídelníčků na dětském táboře. Podle ní ve většině případů byly kontrolované jídelníčky sestavovány s přihlédnutím k věku a fyzické aktivitě dětí a s ohledem na podmínky pro přípravu stravy na konkrétní akci. 

Organizátoři letních táborů zdražili, ale mohou prodělat. Na čem nehodlají šetřit? Přečtěte si také:

Organizátoři letních táborů zdražili, ale mohou prodělat. Na čem nehodlají šetřit?

Kromě uložených pokut byl v reakci na zjištěné nedostatky desetkrát uložen zákaz používání pitné vody a zavedeno náhradní zásobování, dvakrát uložena likvidace zdravotně závadných potravin a dvakrát stanoveny podmínky konání zotavovací akce. 

Krajským hygienickým stanicím bylo také nahlášeno 10 epidemických výskytů infekčních zažívací onemocnění. Na 13 akcích hygienické stanice řešily výskyt onemocnění covid-19 a na dvou akcích pak byla řešena stížnost na výskyt štěnic v chatkách.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).