Hlavní navigace

Listopad je spojen s povinností týkající se daně z nemovitých věcí

4. 11. 2022

Sdílet

24.11.23 4*/Žena, upozornění, nápad, přepis, nápis Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Předposlední měsíc roku, respektive jeho konec, je spojen s povinností, která se týká daně z nemovitých věcí. Je nutné uhradit 2. splátku daně z nemovitých věcí. 

Listopadový termín, 30. 11. 2022, se týká pouze některých poplatníků daně z nemovitých věcí. Pokud je daň vyšší než 5000 korun, je možné ji totiž rozložit. Jak uvádí zákon o dani z nemovitých věcí, daň z nemovitých věcí je splatná:

  • a) u poplatníků daně provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb ve dvou stejných splátkách, a to nejpozději do 31. srpna a do 30. listopadu zdaňovacího období,
  • b) u ostatních poplatníků daně ve dvou stejných splátkách, a to nejpozději do 31. května a do 30. listopadu zdaňovacího období.

Za den splatnosti se považuje den, kdy příslušný finanční úřad obdrží peníze na účet. Kdo chce zaplatit po termínu daňovou složenkou, měl by tak učinit co nejdříve. Daň lze samozřejmě zaplatit i dalšími způsoby:

  • bezhotovostním převodem z účtu poplatníka na účet finančního úřadu
  • prostřednictvím SIPO (platí pro poplatníky, kteří se k této službě přihlásili na finančním úřadě do 31. ledna 2019; tito poplatníci neobdrží obálku s daňovou složenkou. Pozor na dostatečnou výši inkasního limitu pro platbu SIPO)
  • hotově v pokladně finančního úřadu

Kde se změní koeficienty daně z nemovitých věcí od roku 2023

Podle analýzy serveru Podnikatel.cz, co se týče okresních měst, se koeficienty změní v Uherském Hradišti, v Tachově a u několika objektů v okrajových částech Plzně. Lidé, kterým se kvůli rozhodnutí měst či obcí změnila výše daně, nemusí podávat nové přiznání k dani z nemovitých věcí.

Která okresní města změní koeficienty daně z nemovitých věcí od roku 2023? Přečtěte si také:

Která okresní města změní koeficienty daně z nemovitých věcí od roku 2023?

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).