Hlavní navigace

MOJE daně si poplatníci oblíbili, vzrostl počet podání

4. 5. 2022

Sdílet

4.5.22/2x/Výpočet, účetní, změny, kalkulačka Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Finanční správa eviduje po termínu podání daňového přiznání k dani z příjmů necelých 2,5 milionu podání. Zhruba milion podaly fyzické osoby, zbytek právnické osoby. 

Stále více lidí podává své daňové přiznání elektronicky prostřednictvím, a to prostřednictvím portálu MOJE daně nebo datovou schránkou.

Elektronicky podalo daňové přiznání více než 650 877 fyzických a 320 235 právnických osob. Elektronickou formu podání tak využilo přes 39 % poplatníků. Už druhým rokem může veřejnost pro podání daňového přiznání využít online finanční úřad a počty uživatelů, kteří jej využívají, stále roste, uvádí zástupce generálního ředitele Finanční správy ČR Jan Ronovský.

Daňový řád umožňuje podat daňové přiznání do pěti pracovních dnů po stanovené lhůtě, aniž by byla uložena sankce za opožděné tvrzení daně. Pokud za daňový subjekt podává daňové přiznání k tomu zplnomocněný daňový poradce nebo advokát, je lhůta pro jeho podání ještě delší, a to do pátku 1. července 2022. Stejná lhůta platí i pro daňové subjekty, které mají zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem.

Autor: Finanční správa ČR
Autor: Finanční správa ČR
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).