Hlavní navigace

Síť s prodejnami brýlí eiffel optic po více jak 30 letech zkrachovala

14. 2. 2023

Sdílet

14.2.23 1*/brýle, optika, obchod Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Poslední roky nepřinesly a stále nepřináší dobré podmínky pro podnikání. Dopadá to i na společnosti, které mají dlouhou tradici. Po více než 30 letech provozu končí síť prodejen s brýlemi a kontaktními čočkami eiffel optic.

Opatření spojená s covidovou pandemií, nárůst provozních nákladů a výrazný pokles maloobchodního prodeje optiky, to vše se podepsalo na dalším fungování společnosti eiffel optic, kterou vlastní podnikatel Eyüp Pekergin. 

Podnikatel před úpadkem dostane šanci. Vláda schválila zákon, který to umožní Přečtěte si také:

Podnikatel před úpadkem dostane šanci. Vláda schválila zákon, který to umožní

Firma eiffel optic byla založena na podzim roku 1991. První prodejnu otevřela v květnu roku 1992 v Ječné ulici v Praze. V této době krátce po revoluci nebyl ještě segment oční optiky příliš rozmanitý a na trhu, kromě výjimek, figurovaly pouze prodejny státní sítě oční optiky. Prodejna eiffel optic se od nich naprosto odlišovala nejen svým vzhledem a na tu dobu nezvyklým, nočním nasvícením výloh, ale především nabídkou sortimentu dioptrických skel v druzích a typech, které doposud na českém trhu nebyly dostupné. Proto se zabývala kromě provozování prodejny oční optiky i velkoobchodním prodejem dioptrických skel, uvádí společnost na svých webových stránkách.

Provozovatel sítě prodejen s brýlemi na sebe podal insolvenční návrh. Dluží okolo 86 mil. korun. Jak potvrdila společnost serveru Seznamzprávy, situace je tak tristní, že chybí peníze na mzdy pro zaměstnance, kterých je kolem 150, za měsíc leden. 

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).