Hlavní navigace

Soused už složenku k dani z nemovitých věcí má, vy ale stále ne?

4. 5. 2023

Sdílet

18.4.24 2*/žena, poštovní schránka, dopis, psaní Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Jedna ulice, dva poplatníci daně z nemovitých věcí. Jednomu už složenka s údaji k dani dorazila, druhý ji stále ještě vyhlíží. Proč nedorazila oběma ve stejný čas? 

Dalo by se předpokládat, že když byly složenky zaslány například do jedné městské části, dostanou se do schránek všem poplatníkům. Jednoduše tedy, když už složenku dostal soused, jak to, že vy stále ne? 

Berňák rozesílá informace k dani z nemovitých věcí. Jak dorazí právě k vám? Přečtěte si také:

Berňák rozesílá informace k dani z nemovitých věcí. Jak dorazí právě k vám?

Složenky k placení daně z nemovitých věcí jsou doručovány plošně po území celé republiky, nikoliv po regionech. Poplatníci daně z nemovitých věcí v určité konkrétní lokalitě tedy nedostávají složenky současně, vysvětlila Finanční správa ČR. 

Pokud stále ještě složenka nedorazila, není třeba obav. Finanční správa stanovila termín, do kterého by měly složenky dorazit všem. Poslední složenky budou doručeny poplatníkům daně z nemovitých věcí do 25. května 2023. Pokud ani k tomuto datu složenku neobdrží, pak je nutné kontaktovat územní pracoviště místně příslušného finančního úřadu, uvedl úřad.

Způsobů, jak informace k dani z nemovitostí dorazí, je několik

Poplatníkům může přijít do poštovní schránky již zmíněná složenka, na které jsou údaje uvedeny. Pokud se poplatník přihlásil k možnosti zasílání těchto údajů e-mailem, dorazí mu potřebné informace do e-mailové schránky. Všem držitelům datové schránky budou informace pro placení daně z nemovitých věcí doručeny datovou zprávou.

Většině OSVČ už letos nepřijde složenka k dani z nemovitých věcí Přečtěte si také:

Většině OSVČ už letos nepřijde složenka k dani z nemovitých věcí

Informace pro placení daně zasílané prostřednictvím e-mailu, datové schránky či DIS+ by měly být poplatníkům doručeny v průběhu prvního týdne měsíce května 2023.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).