Hlavní navigace

Za 10 týdnů 700 tisíc uživatelů. Doplněk pro umělou inteligenci láme rekordy

20. 3. 2023

Sdílet

3.1.23 3x/ podnikatel, počítač, úsměv, radost Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Existuje teprve 10 týdnů a už nyní ho používá pravidelně necelých 700 tisíc uživatelů týdně. Doplněk pro ChatGPT s názvem AIPRM láme rekordy a nově si říká o peníze v programu premium.

Sen každého podnikatele vybudovat v krátké době fungující byznys se splnil zakladateli AIPRM Christophu C. Cemperovi. Během pouhých deseti týdnů vybudoval značku, která se stala mezi uživateli ChatGPT hitem. AIPRM přináší do systému umělé inteligence tzv. prompt inženýring. Jedná se o předem připravené a rozsáhle strukturované dotazy, které díky zadání v podání jednoduchých klíčových slov dokážou vytěžit z umělé inteligence maximum.

Umělá inteligence nahradí některé profese. Vzniknou ale nové Přečtěte si také:

Umělá inteligence nahradí některé profese. Vzniknou ale nové

ChatGPT od společnosti OpenAI funguje na bázi dotazů. Uživatel do zadávacího políčka napíše například dotaz: Co je Podnikatel.cz? Umělá inteligence mu na základě tohoto dotazu vytvoří text, kdy v tomto případě popíše, jaká je náplň a poslání serveru Podnikatel.cz. Jak někteří odborníci upozorňují, pouze na základě tohoto jednoduchého dotazu vytváří umělá inteligence odpovědi, u kterých má tendenci si vymýšlet, nebo fantazírovat. V našem konkrétním příkladě si umělá ineligence vymyslela, že server Podnikatel.cz poskytuje zprávy z finančních trhů, které ale nepíšeme. 

Odpověď umělé inteligence na to, co je Podnikatel.cz

Odpověď umělé inteligence na to, co je Podnikatel.cz

Autor: OpenAI

Doplněk pro prohlížeč Chrome s názvem AIPRM na druhou stranu přináší pro umělou inteligenci mnohem lépe zacílené dotazy, které mohou využít odborníci v marketingu, podnikatelé, copywriteři nebo i vývojáři. Sofistikované úkoly jsou označovány anglickým termínem prompts a lze je v doplňku pro ChatGPT filtrovat podle účelu použití. Na vývoji prompts může pracovat i komunita, která se kolem doplňku rychle vytvořila.

Ukázka prompts, které nabízí AIPRM

Ukázka prompts, které nabízí AIPRM

Autor: OpenAI

Nově zakladatel AIPRM přináší premium program, který už za 5 dolarů měsíčně posouvá využití ChatGPT na novou úroveň. Zároveň však omezil některé funkce, které byly dosud zpřístupněny zdarma, například tón psaní textu. Doplněk totiž umožní si vybrat, zda si uživatel chce od umělé inteligence napsat text běžným, žurnalistickým nebo i jiným stylem. V nové verzi je dostupný pouze běžný a emočně zaměřený styl psaní. Z nástrojů pro umělou inteligenci se tak rychle stává výdělečný byznys. 

Co v podcastu také uslyšíte

  • V čem umělá inteligence dokáže opravdu pomoci?
  • Jaké nové obory díky AI vzniknou?
  • Může nastat katastrofický scénář, že nás superinteligence vyhladí?
  • Kde všude se s AI v dalších měsících potkáme?
  • V čem bude letošní rok opravdu revoluční?

Podcast Podnikatel+ odebírejte také v Apple Podcasty, Spotify a Google Podcasty

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).