Hlavní navigace

Zuckerberg letos zbohatl o 70 miliard dolarů. Je třikrát bohatší než vloni

31. 7. 2023

Sdílet

Meta, Zuckerberg Autor: Depositphotos

Mark Zuckerberg, spoluzakladatel společnosti Meta Platforms, která stojí za populárními aplikacemi Facebook, Instagram nebo Whatsapp, výrazně zbohatl. Jen letos si připsal jmění, které se navýšilo o 70 miliard dolarů. Během minulého čtvrtka si dále připsal Mark Zuckerberg 9 miliard dolarů poté, co akcie Meta Platforms vzrostly o devět procent. 

Jak píše Euro.cz, stalo se tak v návaznosti na zveřejnění finančních výsledků z konce druhého čtvrtletí, kdy mateřská společnost Facebooku těžila hlavně z reklamy. Výrazně se na rostoucích příjmech podílely také investice spojené se spuštěním konkurenční služby Twitteru – sociální sítě Threads.

Pokud devítiprocentní nárůst akcií společnosti Meta vydrží, přeskočí Zuckerberg v žebříčku nejmovitějších hned čtyři miliardáře a stane se šestým nejbohatším člověkem na světě. 

Meziročně vzrostly akcie Mety o 165 procent. Jmění Marka Zuckerberga se tak jen od začátku roku zvýšilo v přepočtu o 1,5 bilionu korun. Tak vysoký přírůstek zaostává pouze za majitelem Tesly a SpaceX Elonem Muskem, který si za stejnou dobu připsal zhruba 2,2 bilionu korun. (Euro.cz)

KVÍZ: Nejen Facebook nebo Instagram. Ověřte si, co víte o sociálních sítích Přečtěte si také:

KVÍZ: Nejen Facebook nebo Instagram. Ověřte si, co víte o sociálních sítích

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 7. 2023 18:05

    DetkoEU

    hezká manipulace s číslami ;-)

    dnes 31.7.2023 sa obchoduje meta za 322 USD, zatiaľ čo v 2022 otvorili obchodovanie na hodnote 338.30 USD a teda Zuckerberg je chudobnejší ako bol na začiatku minulého roka ... ale autor si musel vybrať dychberúci bombastický nadpis že Zuckerberg zbohatol o 70 miliard USD ale zabudol dodať veľké ALE ... ale po tom čo schudobnel o 100 mld USD.

    Zuckerberg nezbohatol ani o cent ale iba strácal od 09/2021 kedy bola cena META na 384.33 ... ešte má stále čo doháňať

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).